Ogromna oferta Chelsea za obrońcę Leicester odrzucona

Wesley Fofana
PressFocus Na zdjęciu: Wesley Fofana

Fabrizio Romano informuje, że Leicester City odrzuciło ofertę Chelsea za obrońcę Wesleya Fofanę. The Blues zaoferowali Lisom 60 milionów funtów.

  • Chelsea od pewnego czasu stara się o sprowadzenie Wesleya Fofany na Stamford Bridge
  • The Blues złożyli oficjalną propozycję kupna obrońcy za 60 milionów funtów
  • Lisy odrzuciły ofertę Chelsea, która wkrótce ma przygotować nową ofertę

Chelsea walczy o wzmocnienie defensywy na kilku frontach

Chelsea od pewnego czasu pracuje już nad transferem Fofany na Stamford Bridge. 21-letni Francuz jest otwarty na zmianę barw klubowych i chętnie dołączyłby do mocniejszego zespołu. Problemem okazują się jednak negocjacje z Leicester City, które nie jest zainteresowane sprzedażą swojej gwiazdy.

Według informacji przekazywanych przez Fabrizio Romano Chelsea złożyła Leicester City ofertę kupna opiewającą na 60 milionów funtów. Lisy odrzuciły jednak tą propozycję utrzymując, że nie chcą pozbywać się młodego defensora. Doniesienia te potwierdza także francuski dziennik L’Equipe.

Chelsea nie zamierza się jednak poddawać i w najbliższym czasie planuje przygotować nową ofertę. Nieoficjalnie mówi się, że Leicester oczekuje kwoty bliższej 80 milionów funtów. The Blues nie przejmują się także deklaracjami Lisów, że gracz nie jest na sprzedaż. W Londynie wierzą, że w przypadku odpowiedniej oferty decyzja zostanie zmieniona.

Wesley Fofana gra w Leicester City od października 2020 roku. Jego obecna umowa wygasa dopiero w 2027 roku, co sprawia, że Lisy mają mocną kartę przetargową. Francuz dla ekipy z Premier League wystąpił już w 50 spotkaniach. Na swoim koncie ma jednego gola i jedną asystę.

Zobacz również: Właściciel Chelsea zablokuje transfer obrońcy do Barcelony

Komentarze