Matteo Lovato
Matteo Lovato PressFocus

Odrzucona oferta Milanu. Jest chętny na Bośniaka

Styczniowe okno transferowe może być bardzo ciekawe w biurach liderującego w tabeli Serie A Milanu. Władze Rossonerich chcą dokonać uzupełnień zespołu, aby zwiększyć jego szanse w walce o mistrzowski tytuł. Jednym z kandydatów do dołączenia do Milanu jest Matteo Lovato, ale na razie klubowi z San Siro nie udało się przekonać władz Hellas Werona.

Jak informuje Corriere di Verona dyrektor techniczny Milanu Paolo Maldini przedstawił klubowi z Werony pierwszą ofertę w sprawie transferu 20-latka. Ta została jednak odrzucona przez Gialloblu. Milan był gotowy wyłożyć za niego pięć milionów euro oraz oddać w rozliczeniu Leo Duarte. Klub z Werony uznał jednak propozycję za zbyt niską.

Utalentowany środkowy obrońca zawodnikiem Hellas Werona jest zaledwie od stycznia 2020 roku. Wówczas dołączył do drużyny za 500 tysięcy euro z Padovy. W obecnym sezonie rozegrał na boiskach Serie A 12 spotkań, zwracając na siebie uwagę silniejszych klubów.

Torino zainteresowanie Kruniciem

W styczniu można spodziewać się również odejścia z Milanu kilku zawodników. Jednym z kandydatów jest Rade Krunic, którego pozyskaniem cały czas zainteresowane jest Torino. Bośniak już latem był łączony z przenosinami do Granaty, ale transfer wówczas nie doszedł do skutku. Jak informuje Calciomercato.com, Milan oczekiwał wówczas za swojego piłkarza osiem milionów euro.

Torino kolejną próbę pozyskania zawodnika zamierza podjąć w styczniu, licząc na nieco niższe oczekiwania finansowe Milanu. Rossoneri prawdopodobnie będą gotowi wysłuchać nowych propozycji i sprzedać 27-letniego piłkarza, ale pod warunkiem sprowadzenia jego następcy. Według włoskich mediów kandydatem jest 21-letni pomocnik Lille OSC Boubakary Soumare.

Komentarze