Obrońca OM z szansami na przenosiny do Madrytu

Jonathan Clauss
PressFocus Na zdjęciu: Jonathan Clauss

Jonathan Clauss ma szanse na styczniowe przenosiny do klubu ze ścisłej czołówki ligi hiszpańskiej. Jak informuje Nizaar Kinsella obrońcą Olympique Marsylia zainteresowało się Atletico Madryt.

  • Jonathan Clauss po zaledwie półrocznym pobycie w OM może zmienić klub
  • Francuzem poważnie interesuje się Atletico Madryt
  • Ekipa ze stolicy chce wypożyczyć 30-latka, a w umowie zawrzeć opcję wykupu

Kolejny transfer po połowie sezonu?

Jonathan Clauss w lecie zamienił Lens na Olympique Marsylia. Transfer na Stade Velodrome był niejako nagrodą za znakomite występy w barwach Les Artesiens. Francuz w poprzednim sezonie zdobył pięć bramek i zanotował aż 11 asyst w 37 meczach Ligue 1. W obecnych rozgrywkach po zaledwie 16 spotkaniach ma na koncie gola i siedem ostatnich podań.

Marsylia i Lorient chcą wymienić się piłkarzami
Olympique Marsylia - FC Lorient

Bamba Dieng i Terem Moffi w styczniu mogą zamienić się klubami, donosi Sky Sports. Senegalczyk ma trafić do Lorient, natomiast Nigeryjczyk powędruje do Olimpique Marsylia. Bamba Dieng i Terem Moffi są łączeni z przeprowadzkami ze swoich obecnych klubów Olimpique Marsylia i Lorient mają zamiar wymienić się napastnikami Na przeszkodzie stoją niejasne plany Moffiego Dieng do

Czytaj dalej…

Znakomite liczby 30-latka zwróciły uwagę klubów, które w świecie futbolu są wyżej notowane niż OM. Wcześniej interesowała się nim Chelsea, a teraz – jak podaje Nizaar Kinsella – do gry wkroczyło Atletico Madryt. Rojiblancos zamierzają zaproponować marsylczykom wypożyczenie z opcją wykupu lub przeprowadzić transfer dopiero w lecie.

Jonathan Clauss jest wyceniany na około 15 milionów euro. Marsylia zapłaciła za niego Lens blisko osiem mln.

Komentarze