Borja Mayoral
Borja Mayoral fot. PressFocus

Nowy nabytek Romy: Zidane chciał mnie zatrzymać

Borja Mayoral kilka dni przed zamknięciem okna transferowego przeniósł się z Realu Madryt do Romy. 23-letni napastnik został w środę oficjalnie zaprezentowany przez klub ze Stadio Olimpico. Podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej przyznał, że szkoleniowiec Królewskich Zinedine Zidane’a chciał zatrzymać go w drużynie.

Czytaj dalej…

– Real Madryt chciał, abym został, ale w końcu otrzymałem zgodę na odejście, a rozmowy z Fiengą i trenerem były w tej kwestii decydujące. Chcę również podziękować Realowi Madryt za to, że pozwolił mi być tam, gdzie jestem dzisiaj – powiedział Borja Mayoral podczas konferencji, cytowany przez Football Italia.

Zawodnik postawił na swoim

Ostatnie dwa sezony napastnik spędził na wypożyczeniu w Levante, w którego barwach spisywał się na tyle dobrze, że Zinedine Zidane chciał go mieć w kadrze zespołu na kolejny sezon. Piłkarz przyznaje jednak, że od razu po powrocie do Madrytu nosił się z zamiarem odejścia.

– Latem od razu wyrażałem chęć jak najszybszego opuszczenia klubu. Podczas spotkania z Zidane’m, wyraził życzenie, abym został, więc zostałem na dłużej. Chciałem odejść, ponieważ uważałem, że gdzie indziej będę miał większe możliwości rozwoju i gry – mówił 23-letni napastnik.

– Klub wysłuchał oczekiwań Zidane’a i starał się mnie zatrzymać, a odejść miał Jović. Ostatecznie stało się inaczej. Ponownie rozmawiałem z Zidane’m w jego biurze i wyjaśniłem mu, że nie mogę odrzucić szansy gry w takim klubie jak Roma i rozwijania się dzięki regularnym występom – dodał.

“Czuję się zawodnikiem Romy”

Na razie Borja Mayoral nie miał okazji do debiutu w nowych barwach, ale jest bardzo zadowolony z pierwszych dni pobytu w stolicy Włoch. Przed szansą rozegrania pierwszego spotkania stanie prawdopodobnie w najbliższą niedzielę, kiedy Roma podejmować będzie u siebie Benevento.

– Jestem tutaj od zaledwie dziesięciu dni i jestem bardzo zadowolony z mojego wyboru, zadowolony z klubu i kolegów z drużyny. Czuję się komfortowo. Sam uważam się za zawodnika bardziej Romy niż Realu Madryt, ponieważ oprócz podpisania dwuletniego kontraktu, Roma będzie miała możliwość wykupienia mnie pod koniec tego sezonu i pod koniec następnego – mówił Borja Mayoral.

Nie tylko dubler dla Dzeko

Borja Mayoral uważa, że może być nie tylko dublerem dla doświadczonego Edina Dzeko, ale również występować u jego boku. – Dlaczego nie? Znam Dzeko jako piłkarza, ma inne cechy niż ja. Posiadanie dwóch napastników o różnych cechach może być bardzo użyteczne. Możemy się uzupełniać. Nie uważam się za dublera Dzeko. Jesteśmy dwoma napastnikami, a ja przychodzę z wielką chęcią, aby dobrze się spisać i pomóc Romie w osiągnięciu jej celów – dodał.

– Jestem tutaj również po to, by uczyć się od takiego napastnika jak Dzeko, świetnego piłkarza z wielkim doświadczeniem. Jestem również pewny, że będzie między nami zdrowa rywalizacja – dodał.

Komentarze