Niemiecka federacja rozpoczęła rozmowy z następcą Flicka

Jak donoszą niemieckie media, DFB rozpoczęło już rozmowy z Julianem Nagelsmannem w sprawie przejęcia stanowiska selekcjonera reprezentacji kraju. 36-latek rozważa przyjęcie propozycji.

Julian Nagelsmann
IMAGO / Ulrich Hufnagel Na zdjęciu: Julian Nagelsmann
  • Niemiecka federacja rozpoczęła już rozmowy z Julianem Nagelsmannem w sprawie przejęcia roli selekcjonera krajowej reprezentacji
  • 36-latek wyznał, że nie zamyka się na propozycję DFB
  • Trenera wciąż obowiązuje kontrakt z Bayernem Monachium

Nagelsmann o krok bliżej przejęcia reprezentacji Niemiec

W minionym tygodniu niemiecka federacja zwolniła Hansiego Flicka z roli selekcjonera. Trudno się temu dziwić. Reprezentacja Niemiec notowała fatalną serię, którą przypieczętowała porażka z kadrą Japonii (1:4). Tymczasowo schedę po byłym trenerze Bayernu Monachium przejął Rudi Voeller. Die Mannschaft pokonała w sparingu Francuzów (2:1), ale piłkarze wciąż nie znali nazwiska następnego selekcjonera. Jednym z faworytów do objęcia tej roli był Julian Nagelsmann. Bayern Monachium ustami Uliego Hoenessa obiecał, że nie stanie na przeszkodzie DFB i nie zażąda pieniędzy za byłego podopiecznego. Niemiecki Sport1 poinformował, ze federacja prowadzi już rozmowy z Nagelsmannem, a sam zainteresowany nie wyklucza pracy z reprezentacją.

W najbliższych dniach powinniśmy poznać nazwisko selekcjonera, który poprowadzi reprezentację Niemiec podczas nadchodzącego Euro 2024.

Zobacz też: Guendogan przestraszył fanów Barcelony. Aktualizacja ws. kontuzji.

Komentarze