“Nie sądzę, żeby tam wrócił”. Dyrektor PSV mówi o talencie

Xavi Simons doskonale spisuje się w koszulce PSV Eindhoven. Holender w lipcu zamienił Paris Saint-Germain na ekip z Eredivisie i robi furorę na ojczystych boiskach. Marcel Brands, dyrektor ekipy Boeren, mówi o przyszłości 19-latka.

Xavi Simons
PressFocus Na zdjęciu: Xavi Simons
  • Xavi Simons w lipcu odszedł z Paris Saint-Germain
  • Holender trafił do ojczyzny
  • 19-latek znakomicie spisuje się w barwach PSV

Simons nie wróci do PSG?

Xavi Simons w lecie 2022 roku rozstał się z Paris Saint-Germain i podpisał umowę z PSV Eindhoven. Wychowanek FC Barcelony związał się z drużyną Boeren kontraktem ważnym aż do 2027 roku. W koszulce 24-krotnych mistrzów Holandii Simons zaliczył w tym sezonie 36 spotkań, strzelił 14 goli i zanotował siedem asyst.

Paryżanie mają opcję odkupu nastolatka, jednak ten niekoniecznie chce wracać do stolicy Francji. – Podpisałem z PSV Eindhoven kontrakt na pięć lat i jestem bardzo szczęśliwy. Nie wiem co może się wydarzyć w przyszłości. To prawda, że PSG ma opcję wykupu, ale to zależy ode mnie. W końcu to ja mam ostatnie zdanie.

W kontekście przyszłości Holendra wypowiedział się także Marcel Brands, dyrektor klubu z Eindhoven:

– Nie sądzę, żeby na 100% wrócił do Paris Saint-Germain. Jestem przekonany, że po prostu zagra tutaj także przyszłym roku. Będziemy z nim pracować i zobaczymy, czy uda nam się usunąć tę klauzulę, którą dysponuje PSG. Niee tylko oni o nim myślą. Jestem pewny, że on marzy o Premier League.

Komentarze