PSG pozbędzie się Neymara? Brazylijczyk zaoferowany byłemu klubowi

Neymar
Pressfocus Na zdjęciu: Neymar

Wiele tematu w mediach sportowych poświęca się w ostatnich tygodniach drużynie PSG. Saga transferowa związana z Kylianem Mbappe dobiegła wreszcie końca po ty, jak Francuz zadeklarował, że zostaje w klubie. Według dziennika Sport z ekipą mistrza Francji pożegnać może się innym zawodnik. Zdaniem dziennikarzy FC Barcelonie zaoferowany został Neymar. Plotki wzmaga pojawienie się Brazylijczyka w stolicy Katalonii.

  • Neymar w PSG przymierzany jest do odejścia
  • Brazylijczyk jest skłócony z władzami klubu, które chciałby go sprzedać
  • Napastnik został zaoferowany FC Barcelonie

Brak pieniędzy na powrót Neymara

Temat potencjalnego powrotu Neymara do FC Barcelony pojawia się niemal co roku przy okazji letniego okienka transferowego. Do tej pory każde doniesienia związane z jego transferem okazywały się plotkami. Na pierwszy rzut oka wygląda, że podobnie jest i tym razem. W niedzielę Neymar pojawił się w Barcelonie, a media od razu rozpoczęły snucie spekulacji odnośnie celu wizyty piłkarza Paris-Saint Germain.

Według dziennika Sport, wobec przedłużenia kontraktu z Kylianem Mbappe Brazylijczyk nie jest w ekipie mistrza Francji niezbędny. Klub chciałby się go pozbyć, a napastnik podobno został zaoferowany FC Barcelonie. Nawet wobec pozytywnego nastawienia obu stron operacja nie wydaje się możliwa do przeprowadzenia. Klubu nie stać na zaoferowanie Neymarowi nawet w połowie tak wysokich zarobków, na jakie może liczyć w Paryżu.

Zarząd Blaugrany skupiony jest teraz na transferze Roberta Lewandowskiego, który również pochłonie sporą część budżetu. Barca chętnie przyjęłaby Neymara z powrotem, jednak według dziennika Sport, piłkarz oczekiwałby pensji rzędu 30 milionów euro netto rocznie, na co Katalończyków obecnie nie stać.

Sprawdź: To już pewne. Leonardo i Pochettino na wylocie z PSG

Komentarze