Napoli nie sprzeda swojej gwiazdy do PSG! Kto zostanie następcą Mbappe?

Chwicza Kwaracchelia został wytypowany przez PSG jako wymarzony następcą Kyliana Mbappe. Napoli nie zamierza jednak latem żegnać swojej gwiazdy - donosi Fabrizio Romano.

Chwicza Kwaracchelia
Obserwuj nas w
fot. Giuseppe Maffia / Alamy Na zdjęciu: Chwicza Kwaracchelia

De Laurentiis nie sprzeda Kwaracchelii

Paris Saint-Germain jest już pogodzone z odejściem Kyliana Mbappe. W piątek Francuz oficjalnie ogłosił, że żegna się z drużyną po siedmiu latach. Paryżanie w ostatnim czasie pracowali nad zastąpieniem swojego największego gwiazdora. Wytypowano kilka głośnych nazwisk, spośród których miał paść ostateczny wybór. Wśród potencjalnych nabytków PSG wymieniano Victora Osimhena, Rafaela Leao czy Marcusa Rashforda.

POLECAMY TAKŻE

Wybór padł jednak na Chwiczę Kwaracchelię, czyli drugiego z liderów Napoli. PSG było gotowe wydać na niego nawet 80 milionów euro, lecz letni transfer zdaje się być bardzo mało prawdopodobny. Fabrizio Romano informuje, że włoski klub nie zamierza sprzedawać tego lata swojego gwiazdora. Właściciel Aurelio De Laurentiis zrobi wszystko, aby zatrzymać Kwaracchelię na kolejny sezon.

To bliźniacza historia z zeszłego sezonu, kiedy to najlepsze kluby w Europie były poważnie zainteresowane sprowadzeniem Osimhena. De Laurentiis nie puścił swojego najskuteczniejszego zawodnika, a zamiast tego podpisał z nim nową umową, w której znalazła się klauzula wykupu. Tego lata Osimhen najprawdopodobniej opuści już Napoli.

W przypadku Kwaracchelii ma być podobnie. W kolejnych tygodniach ruszą rozmowy kontraktowe z reprezentantem Gruzji. De Laurentiis kategorycznie odrzuci wszelkie pojawiające się oferty. Prawdopodobnie w nowej umowie znalazłaby się właśnie klauzula wykupu, która umożliwiłaby skrzydłowemu transfer w przyszłym roku.

Komentarze