Możliwy kolejny transfer na linii Chelsea – Roma

Ruben Loftus-Cheek
Pressfocus Na zdjęciu: Ruben Loftus-Cheek

AS Roma jest zainteresowana kolejnym zawodnikiem Chelsea. Do Rzymu tym razem miałby trafić Ruben Loftus-Cheek. Jest jednak pewna przeszkoda.

  • Roma zamierza pozyskać kolejnego piłkarza Chelsea
  • Ruben Loftus-Cheek miałby przenieść się do Rzymu na zasadzie wypożyczenia
  • Anglik mógłby zostać wykupiony

Mourinho znów sprowadzi piłkarza z Premier League?

AS Roma w miniony weekend rozpoczęła sezon 2021/2022. W pierwszej kolejce Serie A Giallorossi podejmowali na Stadio Olimpico Fiorentinę. Jose Mourinho zaliczył udany debiut, gdyż jego zespół wygrał 3:1. Portugalczyk chce przywrócić rzymskiej ekipie blask i zajść z nią jak najdalej. Do tego potrzebuje transferu.

Tego lata na wzmocnienia Roma przeznaczyła już prawie 100 milionów euro. Na Stadio Olimpico trafili już: Bryan Reynolds, Roger Ibanez, Rui Patricio, Matias Vina, Eldor Shomurodov, a także Tammy Abraham, który zdążył już zaliczyć dwie asysty. Niewykluczone, że Anglik wkrótce zagra ze swoim byłym klubowym kolegą.

Corriere dello Sport informuje, że Roma chce, by jej szeregi zasilił Ruben Loftus-Cheek. Na taki ruch ma naciskać sam prezydent rzymian. Pomocnik Chelsea miałby trafić do Serie A początkowo na zasadzie wypożyczenia. Jeżeli sprawdziłby się, mógłby zostać wykupiony za 16 milionów euro. Jest jednak pewna przeszkoda. Z Romy muszą odejść najpierw Gonzalo Villar lub Amadou Diawara.

Czuję się teraz naprawdę sprawny i silny. Mam nadzieję, że kontuzje pozostaną z dala. Ostatni sezon był moim pierwszym pełnym sezonem bez kontuzji, co jest dla mnie ogromnym pozytywem, ponieważ zawsze miałem problemy – tak mówił Ruben Loftus-Cheek, który w poprzednich latach borykał się z kłopotami zdrowotnymi. Teraz deklaruje jednak pełną gotowość.

Czytaj także: Udany ligowy debiut Mourinho w Romie, Napoli zrealizowało cel

Komentarze