Mourinho chce Dybale w Romie

Paulo Dybala
PressFocus Na zdjęciu: Paulo Dybala

Według Il Corriere dello Sport, szkoleniowiec Romy José Mourinho naciska na podpisanie kontraktu z Paulo Dybalą. Według mediów miał nawet poinformować Argentyńczyka o swoich zamiarach.

  • Włoskie media twierdzą, że Mourinho chce sprowadzić Dybalę do Romy
  • Portugalczyk jest pod wrażeniem umiejętności Argentyńczyka
  • Dybali latem wygasa kontrakt i może zmienić klub na zasadzie wolnego transferu

Saga z udziałem Paulo Dybali trwa w najlepsze

La Joya opuści Juventus po zakończeniu obecnego sezonu w związku z wygasającym kontraktem. Wydaje się, że Inter jest na dobrej pozycji, aby powalczyć o podpis Dybali, ale Mourinho jest zdeterminowany, aby latem sprowadzić do Romy 28-letniego Argentyńczyka. Il Corriere dello Sport donosi, że osoba z otoczenia Dybali uważa, że ​​przejście do zespołu giallorossich byłoby „najlepszą opcją” dla napastnika, który nie wyklucza takiej możliwości.

Otoczenie Dybali prowadziło rozmowy z Interem oraz kilkoma europejskimi klubami, w tym Arsenalem, Newcastle United, Barceloną, Manchesterem United, Tottenhamem i Sewillą, ale wśród opcji pozostaje także Roma.

Mourinho jest wielkim wielbicielem Dybali i nawet miał poinformować zawodnika o chęci współpracy z nim. Zdaniem mediów Portugalczyk powiedział do Dybali: „Jesteś świetnym graczem i chciałbym trenować takiego zawodnika jak ty”.

Agent Dybali Jorge Antun był w tym tygodniu w Rzymie i miał spotkać się z Tiago Pinto, ale rozmowy zostały odroczone po porażce Romy z Fiorentiną w poniedziałek wieczorem. Ta strata punktów oznacza, że Rzymianie wciąż nie zapewnili sobie jeszcze miejsca w europejskich pucharach na przyszły sezon. Giallorossi chcą mieć jasne wyobrażenia na temat przyszłości, zwłaszcza pod względem finansowym. Zakwalifikowanie się do rozgrywek europejskich dałoby klubowi wystarczające środki na pozyskanie gracza takiego jak La Joya.

Zobacz również: Allegri nie poradził sobie z problemami Juventusu. Gdzie wyląduje Stara Dama?

Komentarze