Milan przygotował drugą ofertę za talent Clube Brugge

Charles De Ketelaere
Pressfocus Na zdjęciu: Charles De Ketelaere

Po zakontraktowaniu Divocka Origiego, priorytetem dla AC Milanu jest sprowadzenie Hakima Ziyecha i Charlesa de Katalaere. Włodarze mistrzów Włoch zdaniem Fabrizio Romano przygotowali już kolejną ofertę za Belga.

  • Charles de Katalaere znajduje się na liście życzeń AC Milanu
  • Mistrzowie Włoch złożyli za niego już jedną ofertę, która została dorzucona
  • Clube Brugge oczekuje zdecydowanie większych pieniędzy za 21, a Milan jest gotowy do złożenia drugiej oferty

Milan przede wszystkim wzmacnia środek pola

Przed nowym sezonem w kadrze AC Milanu może dojść do sporych przetasowań. Mistrzowie Włoch zagwarantowali sobie już transfery Divocka Origiego i Alessandro Florenziego. Wykupili również na stałe z Crotone Juniora Messiasa. Wszystko po to, żeby w przyszłym sezonie być w stanie obronić wywalczony przed rokiem tytuł mistrzowski. Największy rywal w Serie A – Inter Mediolan aktywnie działa na rynku transferowym, dlatego Rossoneri nie chcą zostać w tyle.

Z klubem pożegnał się natomiast Alessio Romagnoli, który nie przedłużył z nim kontraktu. Oprócz niego na odejście zdecydował się także Franck Kessie, a w jego ślady chce pójść Tiemoue Bakayoko. Milan stara się zatem o odpowiednie wzmocnienia, aby załatać dziury w składzie powstałe po odejściu tak istotnych zawodników. Stefano Pioli naciska na transfery Hakima Ziyecha i Charlesa de Katalaere, który w jego opinii stanowiliby znakomite uzupełnienie składu. 

Fabrizio Romano przekazał w sobotę, że mistrzowie Włoch szykują się do złożenia drugiej oferty za Belga. Pierwsza została przez Clube Brugge odrzucona. Pomocnik uchodzi za wielki talent belgijskiej piłki, dlatego Milan chciałby jak najszybciej zagwarantować sobie jego transfer. W zeszłym sezonie 21-latek w 49 meczach zanotował aż 18 bramek i 10 asyst.

Zobacz też: Trudne negocjacje Milanu z PSG w sprawie obrońcy

Komentarze