Mistrz Polski ma nowego napastnika. Transfer ze spadkowicza

Raków Częstochowa wzmacnia się przed walką o europejskie puchary. Latem szeregi mistrza Polski zasili Łukasz Zwoliński, który rozstanie się tym samym z Lechią Gdańsk. Kontrakt napastnika będzie obowiązywał do 30 czerwca 2026 roku.

Łukasz Zwoliński
fot. PressFocus Na zdjęciu: Łukasz Zwoliński
  • Łukasz Zwoliński od 1 lipca będzie reprezentował barwy Rakowa Częstochowa
  • Napastnik związał się kontraktem do 30 czerwca 2026 roku
  • W jego umowie zawarto opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy

Raków zbroi się przed walką o Ligę Mistrzów

Raków Częstochowa zapewnił już sobie mistrzowski tytuł, a teraz przygotowuje się do walki o udział w fazie grupowej europejskich pucharów. W poniedziałek sfinalizowany został transfer, o którym mówiono od dawna – nowym piłkarzem Medalików od 1 lipca będzie Łukasz Zwoliński.

30-letni napastnik nie przedłużył wygasającej umowy z Lechią Gdańsk i związał się z Rakowem kontraktem do 30 czerwca 2026 roku. Zawarto w nim także opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Cieszymy się, że Łukasz mimo wielu ofert zdecydował się na transfer do Rakowa. Jest ogranym i doświadczonym zawodnikiem, który może być ważnym ogniwem w realizacji naszych kolejnych celów w rozgrywkach krajowych oraz europejskich. Jesteśmy głęboko przekonani, że może stać się w Rakowie jeszcze lepszym piłkarzem i przede wszystkim wzmocnić rywalizację wśród napastników – wyjaśnił dyrektor sportowy Medalików Robert Graf.

W sezonie 2022/2023 Zwoliński uzbierał łącznie we wszystkich rozgrywkach trzynaście bramek. Dwukrotnie trafiał w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy.

Zobacz również: Były reprezentant Polski nie wyklucza gry w Ekstraklasie. Wskazał konkretny klub

Komentarze