Milik blisko nowego klubu. Dogadał się w końcu z Napoli!

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. PressFocus

Arkadiusz Milik według najnowszych doniesień włoskich dziennikarzy wkrótce zostanie zawodnikiem Olympique Marsylia. Reprezentant Polski porozumiał się z francuskim klubem, a ponadto dogadał się z SSC Napoli w sprawie przedłużenia dotychczasowego kontraktu.

Arkadiusz Milik do ekipy z Ligue 1 ma dołączyć na zasadzie wypożyczenia na rok z opcją obowiązkowego transferu definitywnego. Aby taki ruch mógł dojść do skutku, to Polak musiał zgodzić się najpierw na parafowanie nowej umowy z klubem z południa Włoch. Wszak dotychczasowy kontrakt piłkarza wygasa z końcem czerwca tego roku.

Fakt, że Milik musiał zgodzić na przedłużenie umowy z Napoli, był problemem. Tym bardziej że prezydent Azzurrich żądał dodania do kontraktu zawodnika “klauzuli antywłoskiej”. Miała ona zablokować piłkarzowi powrót do Włoch na jakiś czas.

Okazało się jednak, że ostatecznie polski napastnik porozumiał się z klubem z Serie A. Informacje w tej sprawie na łamach Twittera przekazali Fabrizio Romano oraz Nicolo Schira, którzy są zwykle dobrze rozeznani w tematach transferowych.

Milik zamieni Serie A na Ligue 1

Polski napastnik ma związać swoją przyszłość z Olympique Marsylia do końca czerwca 2025 roku. Dzięki przeprowadzce do Francji zawodnik będzie mógł również liczyć na wzrost swoich apanaży, które mają wynieść rocznie 4,5 miliona euro. Suma transakcji ma natomiast wynieść łącznie 13 milionów euro. Jest to suma już wraz z ewentualnymi bonusami, które będzie mógł uzyskać włoski klub.

Niewykluczone zatem, że już w weekend polski napastnik zadebiutuje w nowym zespole. Olympique Marsylia plasuje się aktualnie na szóstej pozycji w ligowej tabeli. W najbliższą sobotę zmierzy się na wyjeździe z AS Monaco. Milik w szeregach OM o miejsce w składzie może rywalizować między innymi z Konstantinosem Mitroglou, czy Florianem Thauvinem.

Komentarze