Milan zdecydował się na wykupienie obrońcy Chelsea

Fikayo Tomori
Fikayo Tomori fot. PressFocus

AC Milan doszedł do porozumienia z Chelsea w sprawie transferu definitywnego z udziałem Fikayo Tomoriego. Obrońca w ostatniej kampanii bronił barw Rossonerich na zasadzie wypożyczenia. Spisywał się na tyle dobrze, że włoski klub zdecydował się na wykupienie go za 24 miliony funtów.

  • AC Milan zdecydował się na wykupienie Fikayo Tomoriego z Chelsea
  • Zawodnik związał swoją przyszłość z Czerwono-czarnymi kontraktem do 2025 roku
  • Środkowy obrońca ma na swoim koncie jeden występ w reprezentacji Anglii

Milan z solidnym defensorem na stałe

AC Milan skorzystał z opcji transferu definitywnego, co zakładało porozumienie ze sternikami The Blues w sprawie zawodnika. 23-latek związał swoją przyszłość z klubem z Serie A umową na cztery lata.

Tomori zaliczył jak dotąd 22 występy w szeregach Czerwoni-czarnych, w których zdobył jedną bramkę. Zawodnik jest wychowankiem Chelsea, który do pierwszej drużyny klubu z Londynu został ściągnięty przez Franka Lamparda.

W styczniu tego roku działacze Milanu podjęli decyzję o wypożyczeniu zawodnika za dwa miliony euro z opcją transferu definitywnego. Po kilku piłkarz związał się kontraktem na stałe z przedstawicielami Serie A.

Milan w trakcie kampanii 2021/2021 będzie występował na trzech frontach. Oprócz tego, że będzie grał w Serie A i Coppa Italia, to także w Lidze Mistrzów. Do elitarnych rozgrywek Rossoneri wracają po dłuższej przerwie. W ostatnim sezonie ligi włoskiej team z Mediolanu zajął ostatecznie drugie miejsce w tabeli.

O miejsce w składzie Tomori rywalizuje między innymi z Alessio Romagnolim, Mattią Gabbią, czy Simonem Kjaerem.

Czytaj więcej: AC Milan rozważa pozyskanie Milika

Komentarze