Milan finalizuje wzmocnienie w drugiej linii

Renato Sanches
fot. PressFocus Na zdjęciu: Renato Sanches

AC Milan myślami jest już przy nowym sezonie, co objawia się tym, że władze Rossonerich koncentrują się na wzmacnianiu składu. Najnowsze wieści dziennikarza Rudy Galetiego sugerują, że do teamu z San Siro dołączy Renato Sanches.

  • Nowym zawodnikiem Milanu zostanie Renato Sanches
  • Dziennikarz Rudy Galetti twierdzi, że do finalizacji transakcji pozostały już tylko szczegóły
  • Portugalczyk ma podpisać umowę na cztery sezony

Milan znalazł następcę Kessiego

AC Milan został w ostatniej kampanii mistrzem Serie A. Rossoneri mogą pochwalić się 19. w historii tego typu sukcesami, co zobowiązuje. Tym bardziej że mediolańczycy ponownie będą reprezentować Włochy na arenie międzynarodowej.

W związku z tym, że szeregi Milanu żegna Franck Kessie, który dołączy do FC Barcelony, to władze włoskiego klubu pracują nad wypełnieniem luki w drugiej linii. Dziennikarz Rudy Galetti ze SportItalia twierdzi, że do mistrzów Włoch dołączy Renato Sanches.

Portugalczyk ma kosztować 18 milionów euro władze Millanu. Aby transakcja doszła do skutku, ustalone muszą zostać jeszcze tylko kwestie bonusów. Portugalski zawodnik ma parafować umowę na cztery lata. Rocznie ma inkasować trzy miliony euro.

Środkowy pomocnik ma kontrakt ważny z Lille do końca czerwca. W ostatniej kampanii we francuskiej drużynie zawodnik rozegrał łącznie 32 mecze, notując w nich dwa trafienia i pięć asyst. Rynkowa wartość Renato Sanchesa to natomiast 28 milionów euro.

24-ltni pomocnik ma też na swoim koncie trzy występy w reprezentacji Portugalii, w której zadebiutował w 2016 roku. Jak na razie zdobył w niej trzy bramki.

Czytaj więcej: Milan chce przedłużyć kontrakt z Leao

Komentarze