Lionel Messi odchodzi z Barcelony!

Lionel Messi
Lionel Messi fot. PressFocus

FC Barcelona w oficjalnym komunikacie poinformowała, że Lionel Messi nie pozostanie w klubie. Duma Katalonii zakomunikowała, że podpisanie nowego kontraktu z Argentyńczykiem nie jest możliwe.

  • Lionel Messi odchodzi z Barcelony. Duma Katalonii w oficjalnym komunikacie poinformowała, że nie dojdzie do podpisania nowego kontraktu z Argentyńczykiem
  • Na przeszkodzie w drodze do podpisania nowego kontraktu stanęły względy finansowo-strukturalne
  • Argentyńczyk pozostaje obecnie wolnym piłkarzem i może swobodnie podpisać kontrakt z innym klubem

Messi wolnym zawodnikiem

Dotychczasowa umowa 34-letniego Messiego, który całą karierę spędził w katalońskim klubie, wygasła 30 czerwca. Od tamtej pory Argentyńczyk pozostaje wolnym zawodnikiem i w każdej chwili mógł podpisać kontrakt z innym klubem. Priorytetem zawodnika było jednak pozostanie w drużynie Dumy Katalonii.

Celem Barcelony również był zatrzymanie Argentyńczyka i obie strony rozmowy w tej sprawie prowadziły od dłuższego czasu. W oficjalnym komunikacie klub poinformował, że osiągnął porozumienie z piłkarzem, ale do podpisania umowy nie może dojść z powodów finansowych i strukturalnych, wynikających z przepisów obowiązujących w hiszpańskiej La Liga.

Komunikat Barcelony w sprawie Messiego

“Pomimo osiągnięcia przez klub i zawodnika porozumienia i wyraźnego zamiaru podpisania nowego kontraktu w dniu dzisiejszym, nie może to nastąpić z powodu przeszkód finansowych i strukturalnych (przepisy hiszpańskiej La Liga” – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

“W związku z tą sytuacją Messi nie pozostanie w Barcelonie. Obie strony wyrażają głęboki żal, że życzenia zawodnika i klubu ostatecznie nie zostaną spełnione” – kontynuowano.

“FC Barcelona z całego serca wyraża swoją wdzięczność zawodnikowi za jego wkład w rozwój klubu i życzy mu wszystkiego najlepszego w przyszłości w życiu osobistym i zawodowym” – dodał.

Gdzie zagra Messi?

Lionel Messi po wygaśnięciu umowy z Barcelony pozostaje wolnym zawodnikiem i mimo swojego dość zaawansowanego wieku nadal pozostaje bardzo łakomym kąskiem dla czołowych klubów na świecie. W najbliższych tygodniach możemy spodziewać się prawdziwego wyścigu o pozyskanie Argentyńczyka.

Wśród najpoważniejszych kandydatów do sprowadzenia Messiego do zespołu wymienia się Manchester City i Paris Saint-Germain. Wielkim atutem pierwszego z nich jest osoba trenera Josepa Guardioli, który z Argentyńczykiem z wielkimi sukcesami współpracował w Barcelonie. Wśród innych opcji wymienia się również możliwy wyjazd za ocean i kontynowanie przez legendę Barcelony kariery w Major League Soccer.

Komentarze