Alexis Sanchez
Alexis Sanchez fot. Grzegorz Wajda

Media: Sanchez zostanie w Interze. Jest porozumienie

Alexis Sanchez w przyszłym sezonie nadal będzie występował w Interze Mediolan. Jak informują włoskie media, Nerazzurri doszli do porozumienia z Manchesterem United w sprawie definitywnego transferu reprezentanta Chile.

Czytaj dalej…

Dyrektor Interu Giuseppe Marotta, w ostatnich tygodniach, prowadził intensywne rozmowy z przedstawicielami Czerwonych Diabłów. Mediolański klub nie ukrywał, że bardzo zależy mu na zatrzymaniu Chilijczyka, który ma za sobą bardzo udany sezon. Wszystko wskazuje na to, że tak się właśnie stanie.

Jak informuje Corriere della Sera, oba kluby uzgodniły już warunki transferu, którego kwota ma opiewać na 15 milionów euro. Oficjalne potwierdzenie w tej sprawie spodziewane jest po środowym meczu Ligi Europy, w którym Inter Mediolan zmierzy się z Getafe.

Inter porozumiał się z Sanchezem w sprawie wynagrodzenia

Inter Mediolan doszedł również do porozumienia, z samym zawodnikiem, w sprawie warunków indywidualnego kontraktu, który ma obowiązywać przez trzy najbliższe lata. Nie było to jednak łatwe, bowiem umowa z Manchesterem United gwarantowała zawodnikowi zarobki w wysokości 350 tysięcy funtów tygodniowo. W trakcie wypożyczenia, Czerwone Diabły cały czas pokrywały większość tej kwoty, bowiem Inter wziął na siebie wypłacanie jedynie 150 tysięcy funtów tygodniowo.

Sanchez ważnym zawodnikiem Interu

31-letni reprezentant Chile, był w tym sezonie bardzo ważnym zawodnikiem zespołu prowadzonego przez Antonio Conte. Były zawodnik między innymi Barcelony i Arsenalu, w drużynie z San Siro rozegrał 29 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając cztery gole i dokładając do tego dziesięć asyst.

Wszystko wskazuje na to, że będzie mógł również pomóc Interowi w Lidze Europy, co jeszcze niedawno nie było takie oczywiste. Sanchez został bowiem zgłoszony przez Nerazzurrich do rywalizacji i prawdopodobnie będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego na środowe spotkanie z Getafe.

Komentarze