Media: problemów finansowych Barcelony ciąg dalszy. Zimą tego wzmocnienia nie będzie

FC Barcelona pracuje nad ściągnięciem Vitora Roque już zimą. Istnieją na to niewielkie szanse, zatem Brazylijczyk do Hiszpanii trafi najprawdopodobniej dopiero latem.

Vitor Roque
Obserwuj nas w
fot. Imago/Action Plus Na zdjęciu: Vitor Roque
  • FC Barcelona wciąż ma problemy finansowe
  • Pierwotnie Vitor Roque miał dołączyć do drużyny zimą, lecz pojawiają się coraz większe wątpliwości
  • Duma Katalonii musi znaleźć fundusze, które pozwolą jej domknąć transakcję i opłacić pensję 18-latka

Wzmocnienie znów odłożone w czasie?

Odpowiedzią FC Barcelony na transfer Endricka do Realu Madryt jest transfer Vitora Roque. Łączna suma pozyskania 18-letniego Brazylijczyka ma wynieść aż 56 milionów euro. W grę wchodziło ściągnięcie go już minionego lata, natomiast tę kwestię zdecydowano się odłożyć.

Xavi Hernandez jakiś czas temu dostał zapewnienie, że Roque wzmocni drużynę Blaugrany w styczniu 2024 roku. Teraz jednak pojawiają się wątpliwości. Krajowe media sugerują, że z uwagi na problemy finansowe FC Barcelony, pozyskanie napastnika będzie możliwe dopiero po sezonie 2023/2024. Trudno jej w tym momencie znaleźć fundusze na sfinalizowanie całej operacji, a później opłacanie pensji zawodnika.

Niewykluczone, że finalnie uda się znaleźć rozwiązanie, natomiast w tym momencie angaż Roque zimą wydaje się mało prawdopodobny. FC Barcelona nie planuje w styczniu aktywnych działań na rynku transferowym. Choć Xavi jest zawiedziony pewnymi brakami kadrowymi, na załatanie dziur będzie musiał poczekać przynajmniej do lata.

Aktualnie numerem jeden w ataku Barcelony jest Robert Lewandowski. Jego dyspozycja od pewnego czasu pozostawia jednak wiele do życzenia, dlatego jakościowa konkurencja mogłaby być korzystna zarówno dla drużyny, jak i samego Polaka.

Zobacz również: Tułacz nie rozumie działań polskich klubów. “Czy tylko trener i jego praca są problemem?”

Komentarze