Media: Pirlo również chce Milika

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

Sześć godzin trwało czwartkowe spotkanie nowego trenera Juventusu Andrei Pirlo z dyrektorem sportowym Starej Damy Fabio Paraticim. Tematem rozmów była przede wszystkim aktywność klubu podczas letniego okna transferowego. Obie strony uzgodniły priorytety, jeżeli chodzi o wzmocnienia zespołu przed nadchodzącym sezonem.

Czytaj dalej…

Jak informuje Sky Sport Italia, wśród nich pozostaje sprowadzenie nowego napastnika, a także pozyskanie piłkarza na prawe skrzydło. To dobra wiadomość między innymi dla Arkadiusza Milika, który od wielu tygodniu jest łączony z przenosinami do Juventusu.

Milik, którego w swoim zespole chciał mieć były już trener Maurizio Sarri, nadal pozostaje na celowniku klubu, choć w biurach Juventusu zdają sobie sprawę, że o porozumienie z Napoli w sprawie transferu reprezentanta Polski nie będzie łatwo.

Władze Napoli nie zamierzają ustępować w kwestii przyszłości Polaka, którego obecna umowa z klubem wygasa w czerwcu 2021 roku. Prezydent Aurelio De Laurentiis w żadnym wypadku nie zamierza obniżać oczekiwanej za Milika kwoty, na wyłożenie której aktualnie Juventus nie może sobie pozwolić.

Tym samym Stara Dama rozgląda się również za innymi kandydatami. Według Sky Sport Italia, jednym z nich jest Alvaro Morata, który występował już w Juventusie w latach 2014-2016. Z przenosinami do Turynu cały czas łączony jest również napastnik Romy, Edin Dzeko.

Komentarze