Neymar
Neymar fot. Fatih Aktas / Anadolu Agency/ Hepta / Sport P

Media: Neymar porozumiał się z Barceloną

Od kilku dni media nie tylko w Hiszpanii spekulują, że Neymar za wszelką cenę chce wrócić do FC Barcelony. Kataloński Sport donosi, że klub z La Liga osiągnął już z zawodnikiem ustne porozumienie w sprawie kontraktu na pięć lat.

Czytaj dalej…

Brazylijczyk, zanim trafił do teamu ze stolicy Francji, to bronił barw Barcy przez cztery lata. W ekipie z Katalonii zawodnik zaliczył łącznie 186 meczów, w których strzelił 106 goli.

Chociaż w szeregach PSG zawodnik radził sobie także nie najgorzej, to jednak już przynajmniej od roku słychać głosy, że Neymar nie jest szczęśliwy w ekipie z Paryża.

Swego czasu mówiło się, że piłkarz może trafić do Realu Madryt. Najnowsze doniesienia sugerują jednak, że bardziej prawdopodobny scenariusz zakłada powrót zawodnika do Barcelony.

Jeśli wierzyć medialnym doniesieniom, to w przypadku powrotu reprezentanta Brazylii do Hiszpanii, zmniejszą się jego zarobki. Neymar w PSG rocznie inkasuje ponad 36 milionów euro rocznie, z kolei w Barcelonie ma zarabiać 24 miliony euro w ciągu roku. Brazylijczyk jednak priorytetowo traktuje rozwój sportowy, a nie warunki finansowe.

27-latek urodzony w Mogi das Cruzes w ostatniej kampanii zaliczył łącznie 28 meczów, w których strzelił 23 gole, notując też 13 asyst. Aktualnie zawodnik leczy kontuzję naderwania więzadła w stawie skokowym, której doznał tuż przed startem Copa America 2019.


Komentarze