Mbappe może liczyć na lukraktywną premię od Realu za podpis pod umową

Kylian Mbappe
fot. PressFocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Kylian Mbappe wciąż nie ujawnił swoich planów na przyszłość, co jednak wkrótce ma mieć miejsce. Jednym z klubów, który jest poważnie zainteresowany pozyskaniem mistrza świata z 2018 roku, jest Real Madryt. Nowe wieści w sprawie przekazał w mediach społecznościowych dziennikarz Nicolo Schira.

  • Cały czas niejasna jest przyszłość Kyliana Mbappe
  • Realny scenariusz zakłada, że Francuz w nowym sezonie będzie bronił barw Realu Madryt
  • Nowe informacje na temat piłkarza przekazał dziennikarz Nicolo Schira

Mbappe wkrótce wzmocni Real Madryt?

Kylian Mbappe ma kontrakt ważny z PSG tylko do końca czerwca tego roku i wciąż ważą się losy przyszłości zawodnika. Wiadomo nie od dzisiaj, że sternicy mistrzów Ligue 1 robią, co w ich mocy, aby zatrzymać reprezentanta Francji w klubie.

Dziennikarz Nicolo Schira twierdzi, że Real Madryt oferuje Mbappe umowę do 2027 roku. Zawodnik może liczyć liczyć na premie w wysokości 40 milionów euro od przedstawiciela La Liga. Ogólnie ma natomiast zarabiać rocznie 40 milionów euro. Z czego podstawowa pensja to 30 milionów euro plus 10 milionów euro w formie bonusów.

Wcześniej światło dzienne ujrzała wiadomość, że poważnie zainteresowany Francuzem, jest Liverpool, a działacze Los Blancos mieli kłopoty z dojściem z Mbappe do porozumienia w sprawie warunków indywidualnych. Wpływ na taki obrót wydarzeń miały różnice zdań w kwestii praw do wizerunku. Klub chciał posiadać 50 procent praw do wizerunku Mbappe.

54-krotny reprezentant Francji trafił do ekipy z Parc des Princes w 2017 roku. Najpierw na roczne wypożyczenie, a później już na zasadzie transferu definitywnego. W trakcie kampanii 2021/2022 zawodnik wystąpił łącznie w 45 spotkaniach, notując w nich 36 trafień i 25 asyst. Rynkowa wartość piłkarza to natomiast 160 milionów euro.

Czytaj więcej: Mbappe przerwał ciszę, niebawem ogłosi swą decyzję

Komentarze