Matić znów będzie pracował z Mourinho?

Nemanja Matić
Pressfocus Na zdjęciu: Nemanja Matić

Fabrizio Romano poinformował na twitterze, że Nemanja Matić lada dzień podpisze kontrakt z AS Roma. Wielkim orędownikiem sprowadzenia Serba jest bowiem Jose Mourinho.

  • Po pięciu latach gry, Nemanja Matić zdecydował się opuścić Manchester United
  • Z tej okazji chce skorzystać AS Roma, gdyż nic nie będzie musiała płacić za serbskiego pomocnika
  • Triumfator Ligi Konferencji Europu proponuje Maticiowi roczny kontrakt, z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy

Matić nie przedłużył umowy z Manchester United

Nemanja Matić już w kwietniu poinformował, że po pięciu latach spędzonych na Old Trafford, zdecydował się na opuszczenie Manchester United. Jego rola w zespole Czerwonych Diabłów malała z każdym sezonem. W zakończonych właśnie rozgrywkach tylko 23 razy pojawiał się na boiskach Premier League (20 razy w sezonie 2020/2021 i 21 w sezonie 2019/2020). Serbski defensywny pomocnik w dalszym ciągu był jednak łakomym kąskiem dla wielu czołowych europejskich klubach.

Parol na niego zagięła AS Roma, której szkoleniowiec, Jose Mourinho już dwukrotnie w swojej karierze pracował z Maticiem. Po raz pierwszy obaj panowie spotkali się ze sobą w Chelsea FC, z którą w sezonie 2014/2015 wywalczyli pierwsze od pięciu lat mistrzostwo Anglii i dołożyli także Puchar Ligi Angielskiej w tej samej kampanii. Gdy Mourinho został menedżerem Czerwonych Diabłów, także zażyczył sobie transferu zaufanego podopiecznego. Z United jednak Maticiowi nie było dane zdobyć żadnego trofeum. Teraz Mou chce ponownie ściągnąć rosłego Serba, aby zwiększyć rywalizację w środku pola.

Jak donosi na twitterze, znakomicie zorientowany w transferowych informacjach, dziennikarz Fabrizio Romano, 48-krotny reprezentant Serbii ma podpisać roczny kontrakt, z możliwością przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy.

Przeczytaj również: Matić wybrał nowy klub. Spróbuje podbić Serie A

Komentarze