Media: Barca pracuje nad powrotem Leo Messiego

Lionel Messi
Pressfocus Na zdjęciu: Lionel Messi

Sensacyjne wieści płyną do nas z Hiszpanii. Joan Laporta pracuje nad możliwością powrotu Leo Messiego. Na sprowadzenie Argentyńczyka na Camp Nou nalega Xavi, a prezes klubu obiecał, że zrobi wszystko co w jego mocy by do niego doszło. Takie informacje przekazali dziennikarze Catalunya Radio.

  • Barca nie była w stanie podpisać w lipcu ubiegłego roku nowego kontraktu z Messim z powodu problemów finansowych
  • Argentyńczyk zmuszony był dołączyć do drużyny PSG
  • Zdaniem hiszpańskich mediów klub pracuje nad powrotem Argentyńczyka

Powrót Messiego do Barcelony jest możliwy?

Rozstanie Lionela Messiego z FC Barceloną było wyjątkowo niespodziewane i burzliwe. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Joana Laporty podpisanie nowej umowy z Argentyńczykiem okazało się niemożliwe z powodu finansowego fair play, a napastnik zmuszony był poszukać sobie nowej drużyny. Jego wybór padł na Paris-Saint Germain

W trakcie sezonu pojawiały się już plotki o możliwym powrocie Messiego do FC Barcelony, jednak nie miały one podstaw. Klaruje się powoli jednak nowe stanowisko Dumy Katalonii. Joan Laporta zapowiadał jakiś czas temu, że odejście Argentyńczyka nie przebiegło po jego myśli, a 35-latek zasłużył na godniejsze pożegnanie. Niewykluczone, że prezes klubu miał na myśli możliwość ponownego zatrudnienia zawodnika.

O takową miał go prosić Xavi, który chciałby mieć okazję współpracować z Messim na linii trener-zawodnik. Ponadto w klubie uważa się, że powrót Messiego miałby ogromną wartość marketingową. Takie informacje płyną od dziennikarzy z Catalunya Radio. Laporta podobno rozmawia osobiście z otoczeniem Argentyńczyka, który po wygaśnięciu po tym sezonie kontraktu z PSG chciałby wrócić do klubu, w którym spędził większość kariery. 

Messi wielokrotnie podkreślał, że jego marzeniem jest zakończenie kariery w FC Barcelonie. Klub może zaproponować mu roczną, lub dwuletnią umowę.

Sprawdź: Neto zaprezentowany w nowej drużynie

Komentarze