Kibice Interu
Kibice Interu fot. SPORT PICTURES

Marotta: Możemy negocjować z każdym, kto chce Icardiego

Dyrektor generalny Interu Mediolan w osobie Beppe Marotty potwierdził w rozmowie ze Sky Sport Italia, że klub z Lombardii wyraża zainteresowanie takimi zawodnikami jak: Edin Dzeko, Romelu Lukaku i Nicolo Barella. Jednocześnie sternik Nerazzurruch przekonywał, że jest gotowy do negocjacji z każdym ws. transferu Mauro Icardiego.

Czytaj dalej…

Najpierw zapytania Marottę o rzekome spotkanie argentyńskiego napastnika i jego żony Wandy Nary z dyrektorem sportowym Juventusu FC Fabio Paraticim. Chociaż przedstawiciel Czarno-niebieskich nie chciał zbyt wiele mówić w tej kwestii, to dał jasno do zrozumienia, że nikt w Interze nie chciał ukrywać tematu.

– Słyszałem o tym rzekomym spotkaniu za pośrednictwem mediów, ale nie mam nic konkretnego do powiedzenia, w kontekście tego, czy doszło do spotkania. Zresztą nie odczuwalibyśmy potrzeby ukrycia tego, gdyby do tego doszło – powiedział Marotta.

– Jesteśmy gotowi do negocjacji z każdym, kto chce kupić Icardiego, z poszanowaniem wartości tego gracza – uzupełnił Włoch.

Pewne jest natomiast, że zanim władze 18-krotnych mistrzów Włoch zdecydują się na transfery, to najpierw będą musiały sfinalizować transakcje sprzedaży byłego już kapitana Interu i Radji Nainggolana.

AS Roma oczekuje 20 mln euro za Bośniaka Dzeko, a przedstawiciele Manchesteru United liczą na 80 mln euro z tytułu ewentualnej sprzedaży Belga Lukaku. Tymczasem decydenci Cagliari Calcio są gotowi rozstać się z reprezentantem Włoch Barellą, jeśli do klubu wpłynie oferta w wysokości 50 milionów euro. ZAwodnik jest już podobno blisko przeprowadzki do teamu z miasta mody.

– Dzeko i Lukaku są bardzo interesującymi graczami, wyróżniającymi się odpowiednimi zaletami. Obaj znajdują się w orbicie naszego zainteresowanie i nie będę zaprzeczał w tej sprawie – rzekł Marotta.

– Jeśli chodzi o Barella, chcemy zakończyć ten transfer. To prawda, że ​​Cagliari podało nam swoją cenę za piłkarza. Chcemy go w naszych szeregach, bo pasuje naszym zdaniem do naszej koncepcji budowy drużyny – zaznaczył działacz Nerazzurrich.

– Barella jest także Włochem i uważamy, że ważne jest, aby włoski klub posiadał solidny rdzeń wychowanków, co może mieć kluczowe znaczenie, jeśli chce się osiągnąć sukces – skwitował Włoch.


Komentarze