Wielki powrót do Bundesligi stał się faktem

Mario Goetze
PressFocus Na zdjęciu: Mario Goetze

Mario Goetze po dwuletnim okresie w PSV Eindhoven powrócił do Bundesligi. Ofensywny pomocnik podpisał trzyletni kontrakt z Eintrachtem Frankfurt, a Orły opłaciły klauzulę zawartą w umowie Niemca z wicemistrzami Holandii.

  • Mario Goetze został nowym zawodnikiem Eintrachtu Frankfurt. Podpisał kontrakt do 30 czerwca 2025 roku
  • Niemiec przez ostatnie dwa lata występował w PSV Eindhoven
  • 30-latek kosztował Orły cztery miliony euro. Tyle wynosiła klauzula odstępnego zawarta w umowie zawodnika z holenderskim klubem

Goetze ponownie zagra w Bundeslidze i Lidze Mistrzów!

Ziścił się istotny powrót do Bundesligi. W ostatnim tygodniu sporo spekulowano na temat przyszłości Mario Goetzego. O usługi pomocnika, który wyraźnie odżył w barwach PSV Eindhoven, walczyły bowiem takie kluby, jak Eintracht Frankfurt oraz Benfica. Po stronie lizbończyków była postać trenera, którą 30-latek znał właśnie z gry w Eredivisie. Ostatecznie, jednak, mistrz świata zdecydował się na powrót do ojczyzny.

We wtorek Orły poinformowały o zakontraktowaniu niemieckiego piłkarza, za młodu określanego jako generacyjny talent. Eintracht zdołał wykorzystać nie lada okazję. Portal Transfermarkt wycenia Goetzego na dziesięć milionów euro, ale Niemcy wykorzystali klauzulę zawartą w kontrakcie gracza z PSV. Wynosiła ona zaledwie cztery miliony euro. Reprezentanci Bundesligi zaufali nowemu piłkarzowi na tyle, że dali mu trzyletnią umowę.

Naprawdę nie mogę doczekać się gry dla Eintrachtu Frankfurt. Ten klub niesamowicie się rozwinął. Wkroczył na ekscytującą i ambitną ścieżkę, na której będę mu towarzyszyć. Rozmowy z dyrektorami szybko pokazały, że realizujemy te same pomysły i cele. Eintracht ma świetne podstawy; od stadionu, przez kibiców, po miasto. Wszystko mi tu pasuje. Nie mogę doczekać się powrotu do Bundesligi, a dodatkowo możemy zagrać w Lidze Mistrzów – powiedział pomocnik w pierwszej wypowiedzi po podpisaniu kontraktu.

W minionym sezonie Goetze rozegrał 52 spotkania. Zanotował w nich 12 bramek i 11 asyst. W swojej karierze święcił mnóstwo triumfów. Szczytowym punktem kariery okazał się dla niego finał Mistrzostw Świata w Brazylii. To wówczas strzelił w dogrywce jedynego gola przeciwko Argentynie, czym z miejsca zapisał się złotymi zgłoskami w historii reprezentacji Niemiec.

Czytaj więcej: West Ham walczy o perspektywicznego napastnika. 30 milionów funtów na stole.

Komentarze