Skrzydłowy Realu Madryt obierze kurs na Premier League?

Marco Asensio
fot. PressFocus Na zdjęciu: Marco Asensio

Marco Asensio przeżywa trudne chwile w Madrycie. Jego kontrakt z Realem obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku i najprawdopodobniej nie zostanie przedłużony. Skrzydłowy może po sezonie wylądować w Arsenalu.

  • Marco Asensio nie dostaje w tym sezonie regularnych szans na grę
  • Wkrótce jego przygoda z Realem Madryt dobiegnie końca. Kontrakt skrzydłowego wygasa 30 czerwca 2023 roku
  • Na zasadach wolnego transferu pozyskać może go Arsenal

Asensio może znaleźć ratunek na Wyspach Brytyjskich

Sytuacja Marco Asensio w Madrycie jest nie do pozazdroszczenia. Trener Carlo Ancelotti nie daje mu regularnych szans na grę w Realu, a przy tym wciąż sygnalizuje chęć zatrzymania go w składzie. Skrzydłowy na boisku pojawił się dotąd dwa razy. Zagrał 7 minut w ramach 2. kolejki La Ligi oraz 10 minut w meczu Ligi Mistrzów z Celtikiem Glasgow. Zawodnik przejawia coraz większą frustrację i nie jest zadowolony ze swojej pozycji w zespole.

Nie może zatem dziwić, że doniesień dotyczących jego przyszłości pojawia się coraz więcej. Już minionego lata mówiło się o potencjalnej przeprowadzce do Manchesteru United, lecz ten finalnie zdecydował się na transfer Antony’ego z Ajaksu Amsterdam. Nie oznacza to jednak, że Asensio na pewno na Wyspach Brytyjskich nie wyląduje. Na horyzoncie pojawiła się bowiem inna opcja.

Przygoda 26-latka z Realem Madryt zakończy się w przyszłym roku. Wówczas wygaśnie jego kontrakt, który nie powinien zostać przedłużony. Na takie rozwiązanie liczy Arsenal, poszukujący wzmocnień na skrzydłach. Asensio był jedną z możliwości jeszcze w lecie, jednak jego kandydaturę traktowano jako alternatywę. Możliwość pozyskania takiego zawodnika na zasadach wolnego transferu jest natomiast na tyle kusząca, że włodarze Kanonierów mogą z niej skorzystać.

Asensio uchodził niegdyś za cudowne dziecko hiszpańskiej piłki. Jego rozwój nie przebiegł jednak w odpowiednim kierunku, a obecnie mówi się jedynie o zmarnowanym talencie. W 237 meczach dla Realu Madryt strzelił 49 goli i zaliczył 24 asysty.

Zobacz również: Casemiro dobitnie o Antonym. “Posiadanie tak jakościowych piłkarzy w składzie jest ważne”

Komentarze