Sabitzer liczy na transfer definitywny do Man Utd

Marcel Sabitzer
fot. PressFocus Na zdjęciu: Marcel Sabitzer

Marcel Sabitzer resztę sezonu spędzi w barwach Manchesteru United, gdzie trafił w ramach wypożyczenia. Pomocnik ma nadzieję, że latem uda mu się definitywnie opuścić Bayern Monachium i przenieść się na Old Trafford.

  • Marcel Sabitzer trafił do Manchesteru United na wypożyczenie
  • W umowie między klubami nie zawarto klauzuli wykupu
  • Austriak wciąż ma nadzieję na definitywny transfer do “Czerwonych Diabłów”

Sabitzer chce opuścić Monachium

Marcel Sabitzer trafił do Bayernu Monachium w połowie 2021 roku. Gwiazda Lipska nie przebiła się do pierwszego składu mistrza Niemiec, będąc głównie jedynie rezerwowym. Jego przygoda w Bawarii nie zwiastowała sukcesów, dlatego szybko dobiega końca.

W związku z poważną kontuzją Christiana Eriksena Manchester United rozpoczął w ostatni dzień styczniowego okienka intensywne prace nad sprowadzeniem zastępcy. Wybór padł na Sabitzera, który trafił na Old Trafford w ramach półrocznego wypożyczenia. W umowie między klubami nie została zawarta opcja późniejszego wykupu.

Austriak chce wykorzystać tę szansę i zaprezentować się w Premier League z jak najlepszej strony. Ma on bowiem nadzieję, że po sezonie uda się sfinalizować definitywny transfer do Manchesteru United. 28-latek ma świadomość, że w przyszłym sezonie jego pozycja w Bayernie Monachium nie ulegnie poprawie.

Sabitzer obawia się bowiem, że jego miejsce w Bayernie zajmie Konrad Laimer, który do ekipy mistrza Niemiec przeniesie się po sezonie.

W obecnym sezonie Bundesligi Austriak rozegrał 15 spotkań, jednak tylko w ośmiu z nich występował od pierwszej minuty.

Zobacz również:

Manchester City wytypował następcę Joao Cancelo
Ben Chwilwell

Odejście Joao Cancelo z Manchesteru City było dość zaskakującym transferem deadline day. Media uważają, że Obywatele mają już jednak plan, kim zastąpić Portugalczyka. Według The Times klub planuje latem sięgnąć po Bena Chwilwella.  Joao Cancelo został wypożyczony do Bayernu Monachium Kadra Obywateli uboga jest obecnie w lewych obrońców z najwyższej półki The Citizens planują latem

Czytaj dalej…

Komentarze