Kosta Runjaic potwierdził wielki transfer. Legia pozyskała napastnika

Kosta Runjaic na konferencji prasowej potwierdził hitowy transfer Legii Warszawa. Od nowego sezonu Wojskowych będzie reprezentował Marc Gual. Hiszpan przeniesie się do Legii z Jagiellonii Białystok.

Marc Gual
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Marc Gual
  • Od dłuższego czasu mówiło się o tym, że Legia stara się o pozyskanie Marca Guala
  • Hiszpanowi latem wygasa kontrakt z Jagiellonią Białystok
  • Kosta Runjaic na czwartkowej konferencji prasowej potwierdził transfer napastnika

Marc Gual zawodnikiem Legii Warszawa

Od dłuższego czasu mówiło się o tym, że Marc Gual ma przenieść się do Legii Warszawa. Hiszpan jest w tym sezonie najlepszym strzelcem Jagiellonii Białystok, a na koncie ma aż 15 trafień. Latem wygasa jego kontrakt, dlatego już w trakcie sezonu mógł negocjować z zainteresowanymi klubami. 

Na czwartkowej konferencji prasowej Kosta Runjaic przyznał już otwarcie, że Marc Gual zostanie zawodnikiem Legii.

– Marc Gual to piłkarz, którego w przyszłym sezonie będziemy częściej widzieli przy Łazienkowskiej. Mogę już teraz powiedzieć, że Marc został zakontraktowany przez Legię. Jestem bardzo szczęśliwy, że Jackowi Zielińskiemu udała się ta sztuka – stwierdził trener.

– To taki rodzaj transferu, który spełnia nasze oczekiwania. Mam nadzieję, że ten piłkarz będzie rozwijał się w Legii. Jest to jeden z najlepszych napastników ligi. Świadczy o tym nie tylko liczba bramek, ale również styl gry, sposób poruszania się po boisku. Marc Gual ma świetny drybling, czuje się dobrze w grze kombinacyjnej, dobrze pracuje w pressingu. Jestem bardzo zadowolony, że dołączy do Legii – dodał. 

Więcej na temat Ekstraklasy na naszym kanale na YouTube.

Komentarze