Manchester United zaskakuje. Kibice nie będą zadowoleni

Adrien Rabiot
Pressfocus Na zdjęciu: Adrien Rabiot

Manchester United stara się o wzmocnienie środka pola. Takim nie byłby Adrien Rabiot. Klub pracuje jednak nad pozyskaniem pomocnika Juventusu.

  • Adrien Rabiot ma kontrakt z Juventusem do 30 czerwca 2023 roku
  • Francuz może zmienić klub już teraz
  • O pomocnika zabiega Manchester United

Klub musi podjąć decyzję

Z każdą godziną przybywa komentarzy krytykujących Manchester United za niedzielny falstart w nowym sezonie Premier League. Czerwone Diabły przegrały na własnym stadionie z Brighton 1:2. W drużynie Erika ten Haga nie zafunkcjonował między innymi środek pola. Na Old Trafford starają się aktualnie wzmocnić tę pozycję. Fani Manchesteru United oczekują jakościowego transferu. Za taki zapewne nie byłby uznany Adrien Rabiot. Tymczasem Czerwone Diabły starają się o gracza Juventusu.

Sympatycy klubu z siedzibą na Old Trafford mają złe wspomnienia z francuskim pomocnikiem sprowadzanym z Juventusu. Do Manchesteru właśnie z Turynu trafił Paul Pogba, którego nie ma już w drużynie. W tej może pojawić się jednak Rabiot. Czerwone Diabły chcą przede wszystkim kupić Frenkiego de Jonga. Holender wzbrania się jednak przed tym. Manchester United zastanawia się, czy poczekać na pomocnika Barcelony i chwilowo dopuścić temat Rabiota. Nie należy też wykluczać, że Czerwone Diabły zasili gracz Juventusu, a ponadto będzie trwało oczekiwanie na de Jonga

Rabiot ma mniej, niż 12 miesięcy do końca kontraktu z Juventusem, który chętni zgodzi się na odejście Francuza w przypadku satysfakcjonującej oferty. 27-latek dla turyńskiej drużyny grał przez ostatnie trzy lata. W większości nie były to jednak udane występy, których Rabiot uzbierał łącznie 129 (sześć goli i tyle samo asyst).

Czytaj także: Sprzedaż Wernera pewna. Chelsea odzyska część pieniędzy

Komentarze