Man City pewny swego. Hitowy transfer coraz bliżej

Manchester City jest pewny powodzenia operacji związanej ze ściągnięciem Josko Gvardiola, do której miałoby dojść już tego lata. Pozostałe kluby nie liczą się w tej walce - donosi "Relevo".

Josko Gvardiol
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Josko Gvardiol
  • Manchester City planuje sfinalizować latem transfer Josko Gvardiola
  • RB Lipsk oczekuje za swojego gwiazdora około 100 milionów euro
  • Pozostałe kluby nie są w tej chwili gotowe, aby spełnić żądania ekipy z Bundesligi

Gvardiol zmieni klub już teraz?

Manchester City od dawna ma Josko Gvardiola na szczycie swojej listy życzeń. Chorwacki stoper zaimponował Pepowi Guardioli już w swoim pierwszym sezonie na boiskach Bundesligi, a później tylko potwierdził wielki potencjał. Po fantastycznych występach na mistrzostwach świata w Katarze stało się jasne, że hitowy transfer jest już tylko kwestią czasu.

W ostatnich miesiącach sporo mówiło się na temat jego potencjalnej przeprowadzki do Chelsea, choć sam zainteresowany miał wątpić w skuteczność tworzącego się tam projektu. W grze pozostawały również takie ekipy, jak Liverpool czy Real Madryt. RB Lipsk zakładał natomiast, że uda się zatrzymać swojego gwiazdora przynajmniej do 2024 roku.

Wiele wskazuje na to, że do transferu dojdzie jednak tego lata. Pewny swoich działań jest właśnie Manchester City, który nie miałby problemu ze sprostaniem oczekiwaniom Lipska. Mówi się bowiem o żądanej kwocie w postaci 100 milionów euro.

Obywatele są w tej chwili jedynym klubem, który mógłby pozwolić sobie na taki wydatek. Gvardiol ma więc największe szanse na kontynuowanie swojej kariery właśnie w drużynie mistrza Anglii.

Ten ruch uruchomiłby prawdziwą lawinę na rynku. Manchester City sprzedałby wówczas Aymerica Laporte, który marzy o dołączeniu do FC Barcelony. Ta z kolei mogłaby pożegnać się wówczas z Andreasem Christensenem.

Zobacz również: Chelsea spróbuje sprzedać wychowanka. Na radarach ma go BVB

Komentarze