Lyon zablokuje styczniowy transfer gwiazdy do Chelsea

Malo Gusto
PressFocus Na zdjęciu: Malo Gusto

Prezydent Lyonu, Jean-Michel Aulas, powiedział, że prawy obrońca Malo Gusto pozostanie w klubie co najmniej do końca sezonu. Jest to odpowiedź na medialne spekulacje dotyczące jego potencjalnego transferu do Chelsea podczas zimowego okienka transferowego.

  • Chelsea nie sprowadzi zimą Malo Gusto
  • Lyon chce zatrzymać 19-latka do końca sezonu
  • Latem sprawa transferu pozostaje otwarta

Gusto do lata zostaje w Ligue 1

19-letni Malo Gusto został powiązany z odejściem z Olympique Lyon podczas styczniowego okienka transferowego, a Chelsea wykazała najbardziej konkretne zainteresowanie. Media informowały także o odrzuconej przez Francuzów ofercie The Blues.

– Mam przyjemność poinformować, że Malo Gustu będzie kontynuował swoją karierę w Lyonie przynajmniej do 30 czerwca 2023 roku – oznajmił Aulas.

Chelsea chciała sprowadzić Malo Gusto już w styczniu, aby wzmocnić prawą flankę defensywy. Jednak potwierdzają się wcześniej rozbieżności w planach obu klubów. Lyon jest gotów sprzedać swoją wschodzącą gwiazdę, ale jeśli zapewniłby sobie wypożyczenie gracza do końca sezonu.

Na takie rozwiązanie nie chce z kolei zgodzić się Chelsea, która chciałaby mieć Gusto w swojej drużynie już teraz. Wydaje się jednak, że sprawa transferu po słowach prezydenta Lyonu jest zamknięta.

Francuz zadebiutował w Lyonie w wieku 17 lat i zaliczył już 47 występów w seniorskiej drużynie. Gusto to szybki, ofensywnie grający obrońca cechujący się wyśmienitymi dośrodkowaniami. Jego obecna umowa wygasa za osiemnaście miesięcy.

Zobacz również: Tottenham rozważa sprzedaż Kane’a. Jest kluczowy warunek

Komentarze