Kolejny piłkarz bliski powrotu do Olympique Lyon

Corentin Tolisso
Pressfocus Na zdjęciu: Corentin Tolisso

Olympique Lyon nie zamierza poprzestawać na sprowadzeniu Alexandre’a Lacazette’a i pracuje już nad drugim głośnym transferem. Olimpijczycy chcą pozyskać Corentina Tolisso z Bayernu Monachium. Potwierdził to prezydent klubu – Jean-Michael Aulas.

  • Olympique Lyon zapewnił sobie już transfer Alexandre’a Lacazette’a
  • Klub pracuje także nad ściągnięciem Corentina Tolisso
  • Potwierdził to na konferencji prasowej prezydent Olimpijczyków

Lyon ściąga wychowanków za darmo

Ostatnie działania Olympique Lyonu na rynku transferowym noszą znamiona konkretnej strategii. Władze klubu starają się pozyskiwać zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali już klub, a ich pozycja w obecnych zespołach nie jest zbyt silna. Na takiej zasadzie klub ściągnął Alexandre’a Lacazette’a z Arsenalu Londyn.

Drugi w kolejce do zasilenia szeregów francuskiej drużyny jest Corentin Tolisso. Potwierdził to prezydent Olympique Lyon – Jean-Michael Aulas. Kontrakt pomocnika wygasa w czerwcu tego roku, a władze klubu liczą, że uda się go ściągnąć wobec tego za darmo. 

– Mogę potwierdzić, że nawiązaliśmy kontakt z Corentinem Tolisso – powiedział na konferencji prasowej Jean-Michael Aulas.

– Kontakt został nawiązany, ale sprawa wygląda na razie nieco inaczej niż w przypadku Alexandre. Na ten moment nie możemy wybiegać zbytnio do przodu, ponieważ rozmowy trwają znacznie krócej. Niemniej znajduje się on w gronie graczy, którymi się interesujemy. Tego lata chcemy przeprowadzić naprawdę ambitną rekrutację – dodał. 

W poprzednim sezonie Olympique Lyon bardzo rozczarował i zmagania w Ligue 1 zakończył dopiero na ósmej pozycji. Oznacza to, że klub nie zagra w europejskich pucharach, co z kolei wpływa mocno na decyzje niektórych zawodników odnośnie odejścia.

Czytaj dalej: L’Equipe: nawet 11 zawodników może latem opuścić PSG

Komentarze