L’Equipe: nawet 11 zawodników może latem opuścić PSG

Nasser Al-Khelaifi (właściciel PSG) i Kylian Mbappe
Pressfocus Na zdjęciu: Nasser Al-Khelaifi (właściciel PSG) i Kylian Mbappe

Jak informuje L’Equipe, nawet 11 zawodników może latem opuścić Paris-Saint Germain. Dziennikarze wskazali, którzy piłkarze są już jedną nogą poza klubem. Zaznaczyli także, że spora grupa nie znajduje się w planach sztabu szkoleniowego, jednak nie pali się wcale do odejścia.

  • Właściciele PSG nie byli zadowoleni z osiągnięć zespołu w zeszłym sezonie
  • Szejkom marzy się triumf w Lidze Mistrzów, którego jak na razie nie udało się osiągnąć
  • Latem sprzedanych może zostać nawet 11 zawodników

Oprócz Pochettino na wylocie wielu piłkarzy PSG

Sezon 2021/22 dla Paris-Saint Germain miał słodko-gorzki smak. Wprawdzie udało się odzyskać utracone rok wcześniej mistrzostwo Francji i dołożyć do tego puchar Ligi Francuskiej, ale główny cel, jakim była wygrana w Lidze Mistrzów nie został wypełniony. Wiele do życzenia pozostawiła także postawa drużyny w rozgrywkach o puchar Francji, z którymi PSG pożegnało się już na etapie ⅛. Wszystko to wpłynęło na stanowcze decyzje dyrekcji klubu odnośnie przyszłości wielu zawodników. 

L’Equipe wskazał aż 11 piłkarzy, którzy latem mają zostać sprzedani. Dziennik podzielił ich na grupy, szeregując jako zawodników pewnych do odejścia, oraz takich, którzy są zbędni, jednak nie mają ochoty odchodzić z klubu. Jako pierwsi do opuszczenia klubu z Parc des Princes wytypowani zostali: Colina Dagba, Abdou Diallo, Idrissa Gueye oraz Layvin Kurzawa. 

Trudniejsze zdaniem dziennikarzy będzie pozbycie się z klubu Icardiego, Paredesa, Draxlera i Kehrera. Zawodnicy ci nie palą się do odejścia i zrezygnowania z wysokich pensji na rzecz częstszej możliwości występów. Zastanawiająca jest postawa Juliana Draxlera, któremu jeszcze nie tak dawno spieszyło się do odejścia z PSG. Niemiec chciał transferu do drużyny, w której mógłby grać regularnie, żeby zostać powołanym do kadry na mundial w Katarze. 

Niepewna pozostaje także przyszłość Herrery, Wijnalduma i Danilo. Klub nie zdecydował jeszcze, czy przewiduje dla nich miejsce w kadrze na przyszły sezon.

Przeczytaj też: Pochettino bliżej zwolnienia z PSG

Komentarze