Pomocnik Liverpoolu naciska na transfer do Turcji

Wobec wielu transferów graczy środka pola rola Thiago w Liverpoolu może ulec jeszcze większemu osłabieniu. Ozgur Sancar z redakcji AS-a przekazał, że Hiszpan naciska włodarzy The Reds na transfer do Trabzonsporu.

Thiago Alcantara
Imago/Manjit Narotra Na zdjęciu: Thiago Alcantara
  • Thiago Alcantara czuje, że nie będzie otrzymywał w tym sezonie zbyt wielu szans i chce odejść z Liverpoolu
  • Pomocnik liczy na transfer do Trabzonsporu. Okienko transferowe w Turcji zamyka się 15 września
  • Pod uwagę brane jest wypożyczenie, lub transfer definitywny Hiszpana

Thiago chciałby do Trabzonsporu

Thiago Alcantara od dłuższego czasu ma problemy zdrowotne i nie wystąpił jeszcze w żadnym spotkaniu kampanii 2023/24. Hiszpan nie cieszy się jednak już zaufaniem Juergena Kloppa, który chce stawiać na młodszych pomocników. 32-latkowi pozostał już tylko rok kontraktu, jednak chciałby przedwcześnie opuścić zespół.

W trakcie letniego okna transferowego Thiago łączony był z odejściem z Liverpoolu. Najmocniej interesował go kierunek na Turcję. Mimo to pozostał w drużynie. Ozgur Sancar z redakcji AS-a uważa, że pomocnik raz jeszcze spróbuje wymusić na władzach klubu zgodę na odejście. 

Okienko transferowe w Turcji zamyka się 15 września. Hiszpan ma zatem szansę ostatniego dnia jego trwania przenieść się do Trabzonsporu, który pozostał z nim w kontakcie. Najkorzystniejszą opcją dla tureckiej drużyny byłoby, gdyby zawodnik rozwiązał z klubem umowę. Na to jednak są małe szanse.

Przeczytaj: Liverpool ma plan na wypadek odejścia Salaha. Zgłosi się po gwiazdę Realu Madryt

Komentarze