Liverpool i Newcastle United chcą mieć u siebie gwiazdę Juventusu

Federico Chiesa to zawodnik, którego przyszłość w Juventusie jest pod dużym znakiem zapytania. Najnowsze doniesienia mediów sugerują, że co najmniej dwa kluby z Premier League chcą mieć reprezentanta Włoch u siebie.

Federico Chiesa
fot. Imago / Ettore Griffoni Na zdjęciu: Federico Chiesa
  • Juventus może latem stracić kluczowego zawodnika
  • Corriere dello Sport twierdzi, że Federico Chiesa znalazł się na celowniku dwóch klubów Premier League
  • Przedstawiciel Serie A liczy na zysk w wysokości 40-45 milionów euro za reprezentanta Włoch

Chiesa może zamienić Serie A na Premier League

Federico Chiesa to zawodnik, który według ostatnich wieści nie czuje się częścią projektu Juventusu. Tym samym zawodnik jest podobno otwarty na nowe wyzwania.

Corriere dello Sport przekonuje, że reprezentant Włoch znajduje się na celowniku takich ekip jak Liverpool, czy Newcastle United. Jednocześnie daje do zrozumienia, że bardzo realny jest scenariusz związany z tym, że Chiesa zmieni pracodawcę.

Dziennikarze gazety z Rzymu przekonują, że cena wywoławcza za zawodnika wynosi 35 milionów euro. Chociaż Juventus ma być gotowy rozstać się z zawodnikiem dopiero wtedy, gdy wpłynie do klubu propozycja na poziomie 40-45 milionów euro.

W zakończonej kampanii 2022/2023 były zawodnik Fiorentiny wystąpił w 33 meczach, strzelając w nich cztery gole. Chiesa ma kontrakt ważny do 2025 roku z Juve.

Czytaj więcej: Media: Juventus podjął decyzję. Przyszłość Milika coraz jaśniejsza

Komentarze