Lech Poznań oficjalnie potwierdził porozumienie dotyczące Kamińskiego

Jakub Kamiński
fot. PressFocus Na zdjęciu: Jakub Kamiński

Lech Poznań w oficjalnym komunikacie potwierdził medialne doniesienia dotycząca Jakuba Kamińskiego. Młodzieżowy reprezentant Polski od 1 lipca 2022 roku będzie formalnie zawodnikiem VfL Wolfsburg. Oba kluby porozumiały się w sprawie transferu definitywnego.

  • Lech Poznań latem straci jednego ze swoich kluczowych zawodników
  • Jakub Kamiński ruszy na podbój ligi niemieckiej
  • Nowy zespół 19-latka akytualnie plasuje się na 14. pozycji w Bundeslidze

Kamiński zasili szeregi klubu z Bundesligi

Lech Poznań latem pożegna Jakuba Kamińskiego, co oznacza, że kolejny raz Kolejorz dokonał transakcji, dzięki której sporo zarobi. Szczegółowe warunku transferu nie zostały ujawnione. Spekulować można jednak suma transakcji może wynieść mniej więcej 10 milionów euro.

Władze poznańskiej ekipy były otwarte na sprzedaż skrzydłowego, ale nie chciały go tracić w połowie sezonu. Głos w tej sprawie przekazał dyrektor sportowy Lecha.

– To był dla nas warunek konieczny, żeby negocjacje mogły zakończyć się powodzeniem. Kluczowe dla nas w kontekście rundy wiosennej i walki o mistrzostwo oraz Puchar Polski było to, żeby zatrzymać obecną kadrę i wszystkich kluczowych zawodników. I możemy zagwarantować, że tak będzie – przekonywał działacz Kolejorza Tomasza Rząsa cytowany przez oficjalną witrynę klubu z Poznania.

Kamiński to wychowanek Szombierek Bytom. Do pierwszego zespołu Lecha zawodnik dołączył w grudniu 2018 roku. 19-latek urodzony w Rudzie Śląskiej ma już na swoim koncie jeden występ w dorosłej reprezentacji Polski. Tymczasem od września 2020 roku piłkarz występuje w młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 21, w której zanotował jak na razie 10 występów. Strzelił w nich dwa gole.

Czytaj więcej: Reprezentant Polski w nowym klubie. Zagra w Turcji

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 20 stycznia 2022 06:27.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze