Manchester City gotowy na rozstanie ze stoperem

Aymeric Laporte w obecnym sezonie stracił miejsce w wyjściowym składzie Manchesteru City i rzadko pojawia się na murawie. Dziennikarze Daily Mail są przekonani, że władze klubu są gotowe na rozstanie ze stoperem.

Aymeric Laporte
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Aymeric Laporte
  • Aymeric Laporte w obecnym sezonie jest tylko rezerwowym w Manchesterze City
  • Hiszpan gra rzadko, a klub gotowy jest wysłuchać latem ofert za niego
  • Jeśli 28-latek będzie naciskał na odejście, Obywatele nie zamierzają mu tego utrudniać

Przyszłość Laporte w Manchesterze niepewna

Częste problemy zdrowotne kosztowały Aymerica Laporte utratę miejsca w wyjściowym składzie Manchesteru City. Hiszpan obecnie jest wyłącznie zawodnikiem rotacyjnym, a w hierarchii przed nim znajdują się Akanji, Ake, Stones i Ruben Dias. Ponadto Pep Guardiola zmienił nieco system gry i stawia często na grę trójką stoperów.

Hiszpan wystąpił wyłącznie w dwóch z dziesięciu ostatnich meczów Manchesteru City we wszystkich rozgrywkach. Jego umowa wygasa dopiero w czerwcu 2025 roku, jednak dziennikarze Daily Mail podają, że klub może zakończyć przedwcześnie współpracę z 28-latkiem. 

Obywatele gotowi są sprzedać Laporte w letnim okienku transferowym, jeśli zawodnik będzie naciskał na odejście. Pep Guardiola jest w dobrych relacjach z obrońcą i nie zamierza trzymać go na siłę w drużynie. A Hiszpanem interesuje się kilka zespołów. W kontekście transferu wymieniało się m.in. FC Barcelonę. Najbliższe tygodnie mogą być rozstrzygające dla jego przyszłości na Etihad.

Przeczytaj też: Dwaj giganci śledzą sytuację Alvareza

Komentarze