Herb Juventusu na koszulce
Herb Juventusu na koszulce fot. adidas

Lacazette trafi do Juventusu? Stara Dama oferuje trzech zawodników

Juventus chce latem sprowadzić do zespołu nowego napastnika. Z turyńskim zespołem łączonych było już kilku zawodników, w tym reprezentant Polski Arkadiusz Milik. Wszystko jednak wskazuje na to, że obecnie priorytetem Starej Damy jest piłkarz Arsenalu Alexandre Lacazette. Mistrzowie Włoch nie tylko są gotowi na wyłożenie za Francuza gotówki, ale także proponują Kanonierom w rozliczeniu kilku innych zawodników.

Czytaj dalej…

Lacazette, choć jest ważnym zawodnikiem zespołu prowadzonego przez Mikela Artetę, może latem pożegnać się z klubem. Środki uzyskane ze sprzedaży francuskiego napastnika mogłyby zostać przeznaczone na planowane przez klub transfery. Odejście zawodnika odciążyłoby również budżet płacowy Kanonierów, bowiem Lacazette otrzymując 180 tysięcy funtów tygodniowo, jest jednym z najlepiej zarabiających zawodników w drużynie.

Juventus oferuje trzech zawodników

Jak informuje The Athletic, przedstawiciele Juventusu poważnie myślą o sprowadzeniu Francuza i liczą na wykorzystanie obecnej sytuacji. Stara Dama nie tylko jest gotowa zaoferować Arsenalowi gotówkę, ale oferuje londyńskiemu klubowi w rozliczeniu również Gonzalo Higuaina, Douglasa Costę czy Cristiana Romero.

Wydaje się, że najbardziej prawdopodobną opcją byłyby przenosiny na Emirates Stadium 22-letniego obrońcy. Jednym z priorytetów menedżera Kanonierów Mikela Artety na letniego okno transferowego jest bowiem wzmocnienie defensywy zespołu.

Sam Romero, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Genoi nie może natomiast liczyć na regularne występy w zespole Juventusu. Nowy trener Starej Damy Andrea Pirlo ma bowiem do swojej dyspozycji takich zawodników jak Giorgio Chiellini, Leonardo Bonucci, Matthijs de Ligt i Merih Demiral.

Komentarze