FC Barcelona celuje w transfer Aguero

Sergio Aguero
Sergio Aguero fot. PressFocus

FC Barcelona po tym, jak wybory na prezydenta klubu wygrał Joan Laporta, powoli zaczyna wracać na właściwe tory. O ile sportowa strona już od jakiegoś czasu budziła podziw, to teraz sternicy Blaugrany zaczęli myśleć o poważnych wzmocnieniach drużyny. Według doniesień TyC Sports na celowniku Barcy znalazł się Sergio Aguero.

Barca walczy o odzyskanie blasku

FC Barcelona wygląda zatem na to, że po problemach z poprzedniego roku zaczyna odzyskiwać wigor. Nie od dzisiaj wiadomo, że nowy decydent klubu z Camp Nou chce przywrócić mu dawny blask. Następstwem tego jest to, że coraz częściej mówi się w kontekście Barcy o wzmocnienia zespołu.

Od jakiegoś czasu słychać głosy, że defensywę Dumy Katalonii miałby wzmocnić David Alaba. Kibiców jednak najbardziej cieszą wzmocnienia siły ofensywnej. Wygląda na to, że na tej płaszczyźnie Barcelona też pracuje. Podobno na celowniku wicemistrzów La Liga znajduje się Sergio Aguero.

Argentyńczyk ma kontrakt ważny z Manchesterem City tylko do końca sezonu. Na dzisiaj nic nie wskazuje na to, aby kontrakt z angielskim klubem został przedłużony. Niewykluczone zatem, że zawodnik na zasadzie wolnego transferu trafi do Barcelony.

Aguero może wrócić do La Liga

Rozmowy w sprawie pozyskania piłkarza już według doniesień Tyc Sports trwają. Fakt, że piłkarzowi za kilka miesięcy wygasa kontrakt z Man City, sprawia, że ten może już prowadzić rozmowy z potencjalnymi przyszłymi pracodawcami.

32-letni napastnik w trakcie trwającego sezonu rozegrał 11 meczów, w których strzelił dwa gole. Aguero w trakcie trwającej kampanii zmagał się jednak z kłopotami zdrowotnymi, co miało wpływ na małą ilość rozegranych minut na boisku.

Komentarze