Koeman przerwał milczenie ws. Griezmanna

Antoine Griezmann
fot. PressFocus Na zdjęciu: Antoine Griezmann

Antoine Griezmann w trakcie ostatniego okienka transferowego wrócił do Atletico Madryt z FC Barcelony. W rozmowie ze Sportem powody odejścia francuskiego napastnika do mistrzów La Liga wyjaśnił Ronald Koeman. Holender przekonywał, że taki ruch był potrzebny, aby odciążyć finanse klubu.

  • Antoine Griezmann wrócił do Atletico Madryt z FC Barcelony w trakcie letniego mercato
  • Powodu rozstania Francuza z klubem z Camp Nowu wyjaśnił Ronald Koeman
  • Holender w rozmowie ze Sport ujawnił, że decydujący był aspekt finansowy

Koeman wyjaśnił powód rozstania z Griezmannem

Antoine Griezmann trafił do Atletico na wypożyczenie z opcją transferu definitywnego. Za samo wypożyczenie klub ze stolicy Hiszpanii musiał zapłacić 10 milionów euro. Jeśli francuski napastnik rozegra w madryckiej drużynie 50 procent meczów, to automatycznie zostanie aktywowany obowiązkowy transfer definitywny.

Tymczasem milczenie w sprawie rozstania Griezmanna z Barcą przerwał opiekun Blaugrany. Koeman przekonywał, że w głównym stopniu to aspekt finansowy decydował o transferze piłkarza.

– Powiedziałem klubowi, że jest dużo pieniędzy do zarobienia. Griezmann miał duży kontrakt. W związku z tym w przypadku jego odejścia sytuacja ekonomiczna klubu mogła ulec poprawie. Dlatego zgodziłem się na jego transfer – mówił trener Barcy w rozmowie ze Sportem.

W trakcie okienka transferowego, które upłynęło przede wszystkim pod znakiem rozstania z Lionelem Messim, kataloński klub wzmocnił się tez kilkoma piłkarzami. Między innymi do Barcelony trafili: Memphis Depay, Eric Garcia, czy Sergio Aguero. Na wypożyczenie dołączyli też do teamu z Camp Nou tacy zawodnicy jak Luuk de Jong, czy Yusuf Demir. Barca jednocześnie ma nadzieję, że uda się jej odzyskać mistrzowski tytuł.

Czytaj więcej: Antoine Griezmann wraca do Madrytu

Komentarze