Kiwior zaliczy hitowy transfer? Włoski gigant zwietrzył okazję!

Arsenal pracuje nad transferem Riccardo Calafioriego, a Juventus chce skorzystać z okazji i sprowadzić Jakuba Kiwiora - donosi "Tuttosport".

Jakub Kiwior
Obserwuj nas w
fot. BSR Agency / Alamy Na zdjęciu: Jakub Kiwior

Kiwior wróci do Serie A? Gigant zainteresowany

Jakub Kiwior ma za sobą słodko-gorzki sezon. W pewnym momencie jego notowania w Arsenalu znacząco wzrosły. Polak skorzystał na problemach zdrowotnych swoich kolegów z drużyny, wskakując do wyjściowej jedenastki. Mikel Arteta dawał mu szanse gry na lewej stronie defensywy, a ten ze swoich zadań wywiązywał się wzorowo. Z biegiem czasu wyszło jednak, że to nie jest jego nominalna pozycja, a mnożące się błędy doprowadziły do powrotu na ławkę rezerwowych. Przyszłość Kiwiora w Arsenalu pozostaje niepewna, gdyż celem na lato jest wzmocnienie formacji obronnej.

POLECAMY TAKŻE

Kanonierzy pracują nad transferem Riccardo Calafioriego. Do tej pory wydawało się, że reprezentant Włoch zmieni klub wewnątrz swojego rodzimego kraju, lecz zainteresowanie angielskiego giganta zamieszało mu w głowie. Niewykluczone, że wyląduje on na Emirates Stadium, co w zasadzie przesądzi o dalszych losach Kiwiora. Z nadarzającej się okazji może skorzystać Juventus, który zdaniem “Tuttosport” poważnie rozważa pozyskanie reprezentanta Polski.

Stara Dama pierwotnie także celowała w transfer Calafioriego, lecz ten osiągnął już porozumienie z Arsenalem i jest na dobrej drodze do przeprowadzki na Wyspy Brytyjskie. Do Włoch miałby tym samym wrócić Kiwior, który współpracował już z Thiago Mottą w Spezzi Calcio. W Turynie panuje przekonanie, że Polak latem będzie dostępny za kwotę w okolicach 15 milionów euro.

Jakub Kiwior powinien odejść z Arsenalu?

Tak 82%
Nie 18%
237+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie

Komentarze