Oficjalnie: Karius znów w Premier League

Loris Karius
PressFocus Na zdjęciu: Loris Karius

Newcastle United poinformowało o podpisaniu krótkoterminowej umowy z Lorisem Kariusem. Dla Niemca, pamiętanego głównie z fatalnego finału Ligi Mistrzów w 2018 roku, to powrót do Premier League po czterech latach.

  • Newcastle United ma na początku sezonu wielki problem z bramkarzami
  • Dlatego też Sroki zdecydowały się podpisać krótki kontrakt z Lorisem Kariusem
  • Niemiec od 1 lipca pozostawał bezrobotny, odkąd zakończyła się jego umowa z Liverpoolem

Karius wzmocnił Newcastle United

Newcastle United od kilku tygodni planował wzmocnienie pozycji bramkarza. Niekwestionowanym numerem jeden dla Eddiego Howe’a pozostaje sprowadzony z Burnley Nick Pope, brakowało jednak klasowego zmiennika dla Anglika. W ostatnich dniach okienka transferowego Manchester United zakontraktował Martina Dubravkę, zaś Karl Darlow mierzy się z poważną kontuzją.

Trudno znaleźć odpowiedniego kandydata, biorąc pod uwagę zamknięcie okna. W grę wchodzili zatem tylko wolni zawodnicy. Sroki postawiły na golkipera ze znacznym doświadczeniem w Premier League. W poniedziałek klub z St. James’ Park poinformował bowiem o podpisaniu krótkoterminowej umowy z Lorisem Kariusem. Niemiec pozostanie w drużynie co najmniej do końca 2022 roku. Kontrakt zawiera jednak opcję przedłużenia współpracy o kolejny sezon.

Bramkarz najbardziej znany jest z fatalnego w swoim wykonaniu finału Ligi Mistrzów z 2018 roku, gdzie popełnił dwa wielkie błędy. Od tamtej pory Liverpool dwukrotnie wypożyczał 29-latka. Najpierw spędził dwa sezony w Besiktasie, a w kampanii 2020/2021 reprezentował barwy Unionu Berlin.

Karius ma na koncie 29 spotkań w Premier League. 13-krotnie udało mu się zachować czyste konto.

Czytaj więcej: Pierwsze słowa Pottera w nowej roli. “Respekt, zaufanie i uczciwość”.

Newcastle
Bournemouth
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 17 września 2022 15:55.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze