Austriacki gigant wygrał wyścig o Piątkowskiego

Kamil Piątkowski
Kamil Piątkowski PressFocus

Red Bull Salzburg będzie nowym klubem Kamila Piątkowskiego. Jak poinformował Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, austriacki gigant wygrał rywalizację o utalentowanego obrońcę Rakowa Częstochowa. Piłkarz przeniesie się do etatowego uczestnika Ligi Mistrzów po zakończeniu obecnego sezonu.

20-letni obrońca od kilku tygodni był łączony z opuszczeniem polskiej ekstraklasy. Wśród klubów zainteresowanych jego pozyskaniem najczęściej wymieniano AC Milan i Borussię Dortmund, ale ostatecznie wyścig o jego pozyskanie wygrał Red Bull Salzburg.

Oba kluby miały już osiągnąć porozumienie w sprawie najważniejszych warunków transferu. Według Tomasza Włodarczyka z portalu meczyki.pl Raków otrzyma za swojego piłkarza ponad pięć milionów euro. W umowie transferowej ma znaleźć się również zapis gwarantujący klubowi z Częstochowy pewny procent od kolejnego transferu zawodnika.

Środkowy obrońca jest wychowankiem akademii Zagłębia Lubin, ale w pierwszej drużynie Miedziowych nigdy nie otrzymał szansy debiutu. Do Rakowa przeniósł się latem 2019 roku i bardzo szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie zespołu prowadzonego przez Marka Papszuna.

W drużynie Rakowa rozegrał do tej pory 39 spotkań w PKO Ekstraklasie. Zdobył w nich jednego gola i zanotował trzy asysty. Swój dorobek będzie mógł jeszcze poprawić, bowiem do końca sezonu pozostanie w Częstochowie.

Piątkowski na swoim koncie również regularne występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

Komentarze