Juventus zaplanował spotkanie z agentem Ronaldo i ustalił cenę za Portugalczyka

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. PressFocus

Reprezentacja Portugalii odpadła już z Mistrzostw Europy, co sprawia, że wkrótce powinna rozstrzygnąć się przyszłość Cristiano Ronaldo. Włoska prasa sugeruje, że wkrótce ma dojść do spotkania agenta piłkarza z władzami klubu z Turynu.

  • Wciąż niejasna jest przyszłość Cristiano Ronaldo w Juventusie
  • Włoskie media donoszą, że wkrótce ma dojść do spotkania agenta zawodnika z władzami Juve
  • Obecna umowa piłkarza wygasa z końcem czerwca 2022 roku

Ronaldo wkrótce podejmie decyzję ws. swojej przyszłości

Reprezentacja Portugalii zakończyła swój udział na Euro 2020 po spotkaniu z Belgią. Selecao przegrali 0:1 z Czerwonymi Diabłami. Gola na wagę wygranej teamu Roberta Martineza strzelił Thorgan Hazard. Tymczasem La Gazzetta dello Sport podała, że wkrótce Jorge Mendes spotka się ze sternikami Juve, aby omówić przyszłość Ronaldo.

Menedżer Portugalczyka był kilka tygodni temu w Mediolanie i spotkał się z przedstawicielami różnych klubów Serie A, ale nie z działaczami Juve. Ostatnio dużo mówiło się o tym, że Ronaldo znajduje się na celowniku takich klubów jak: Paris Saint-Germain, Manchester United, czy Real Madryt.

Na dzisiaj jednak Juventus nie otrzymał żadnej konkretne oferty ws. 36-latka. Sky Sport Italia donosi z kolei, że kłopotem w przypadku zmiany klubu przez zawodnika są jego zarobki. We włoskiej ekipie Ronaldo może liczyć na 31 milionów euro rocznie. Inne kluby nie kwapią się do tego, aby uhonorować zawodnika takim wynagrodzeniem.

Wiadomo natomiast, że Juve jest otwarte na sprzedaż reprezentanta Portugalii. Oczekuje jednak minimum 29 milionów euro za niego. Ronaldo ma kontrakt z Juve do końca czerwca 2022 roku. Piłkarz trafił do włoskiego klubu z Realu Madryt w 2018 roku za blisko 120 milionów euro.

Czytaj więcej: Belgia – Portugalia: zdecydował jeden piękny gol, starcie gigantów w ćwierćfinale

Komentarze