Juventus oficjalnie odzyskał Keana

Moise Kean
fot. PressFocus Na zdjęciu: Moise Kean

Juventus FC w oficjalnym komunikacie poinformował, że Moise Kean wrócił do klubu. 21-latek do ekipy z Turynu trafił na dwuletnie wypożyczenie z opcją obowiązkowego transferu definitywnego.

  • Juventus FC na finiszu okienka transferowego sfinalizował pozyskanie Moise Keana z Evertonu
  • 21-latek trafił do Juve na dwuletnie wypożyczenie z opcją transferu definitywengo
  • W szeregach Starej Damy piłkarz będzie rywalizował o miejsce w składzie z Paulo Dybala i Alvaro Moratą

Moise Kean ponownie w Juve

Moise Kean bronił barw Juve w latach 2017 – 2019 z przerwą na występy w Hellas Werona. Młody zawodnik to wychowanek Torino FC. Aczkolwiek już w 2011 roku trafił do akademii piłkarskiej Juventusu.

W ekipie z Allianz Stadium zawodnik rozegrał łącznie 21 meczów, zdobywając w nich osiem bramek. Dzięki skutecznej postawie w Juve piłkarz szybko trafił do reprezentacji Włoch, notując w niej dziewięć występów. W drużynie narodowej Kean zdobył dwie bramki.

Dzięki dobrej grze w szeregach teamu z Turynu młody napastnik zapracował na transfer do Evertonu. W zespole z Goodison Park zawodnik nie podbił jednak serc kibiców i został wypożyczony do Paris Saint-Germain. W szeregach drużyny, której barwy reprezentują między innymi Kylian Mbappe i Neymar, młody piłkarz zaliczył łącznie 41 spotkań, zdobywając w nich 17 bramek.

Juventus po rozstaniu z Cristiano Ronaldo pilnie szukał wzmocnienia do ofensywy. Wybór padł na Keana, który wraca tym samym do klubu z Turynu. Wielokrotni mistrzowie Włoch wypożyczyli napastnika na dwa lata z opcją obowiązkowego transferu definitywnego.

Czytaj więcej: Okienko transferowe na finiszu. Relacja na żywo

Komentarze