Juventus nie rezygnuje z planu pozyskania gwiazdy Euro 2020

Manuel Locatelli
Manuel Locatelli fot. PressFocus

Juventus FC według doniesień dziennikarza Fabrizio Romano wciąż jest liderem w grze o pozyskanie Manuela Locatelliego. Reprezentant Włoch znajduje się również na celowniku jednego z klubów z Premier League, więc sternicy Starej Damy mają rywali w wyścigu po pomocnika Sassuolo.

  • Juventus wciąż celuje w transfer z udziałem Manuela Locatelliego
  • Nowe doniesienia ws. przyszłości piłkarza ujawnił Fabrizio Romano
  • Chętny na pozyskanie 23-latka jest również Arsenal

Manuel Locatelli, czyli pomocnik na radarze wszystkich

Juventus FC już od dłuższego czasu celuje w transfer z udziałem włoskiego piłkarza. Locatelli w powszechnej opinii jest uważany za jedną z gwiazd Squadra Azzurra, na co wpływ miały udane występy zawodnika w trakcie Euro.

W mediach pojawiły się głosy, że chętny na pozyskanie piłkarza był również Arsenal. Sternicy The Gunners byli gotowi przeznaczyć na transakcje z udziałem Locatelliego mniej więcej 40 milionów euro. Sam zainteresowany naciska jednak, aby dołączyć do Juve.

Juventus tym samym prowadzi w grze o podpis pomocnika pod kontraktem. Rynkowa wartość Locatelliego kształtuje się w wysokości 35 milionów euro. Obecny kontrakt piłkarza obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

15-krotny reprezentant Włoch w ostatniej kampanii wystąpił łącznie w 34 meczach, w których zdobył cztery bramki, a ponadto zaliczył trzy asysty. Locatelli o miejsce w wyjściowym składzie Bianconerich mógłby rywalizować między innymi z Arthurem, czy Rodrigo Bentancurem.

23-letni defensywny pomocnik barw drużyny z MAPEI Stadium broni od sierpnia 2018 roku. Z kolei w lipcu 2019 roku wzmocnił Sassuolo na zasadzie transferu definitywnego, kosztując 14 milionów euro.

Czytaj więcej: Chelsea ożywiła temat transferu Lewandowskiego

Komentarze