Długa lista gwiazd może opuścić Juventus. Co ze Szczęsnym?

Portal Goal.com opublikował listę sześciu gwiazd, które mogą opuścić Juventus ze względu na niedawną karę. Znajdują się na niej niemal wszystkie najgłośniejsze nazwiska Starej Damy – w tym Wojciech Szczęsny.

Federico Chiesa
PressFocus Na zdjęciu: Federico Chiesa
  • Juventus otrzymał karę dziesięciu punktów i najprawdopodobniej nie zagra w przyszłym sezonie w europejskich pucharach
  • Portal Goal.com opublikował listę sześciu nazwisk, które mogą z tego powodu opuścić Turyn
  • Nie zabrakło na niej Wojciecha Szczęsnego

Chiesa, Vlahović, Szczęsny… Kto zostanie w Juventusie?

Przed Juventusem niełatwe lato. Kara dziesięciu punktów oznacza, że Stara Dama niemal na pewno nie zagra w europejskich pucharach. Zresztą, nawet gdyby uzbierała potrzebną liczbę punktów, nie zakończyło się jeszcze śledztwo UEFA. W związku z tym portal Goal.com opublikował listę głośnych nazwisk, które mogą – z różnych względów – niebawem opuścić Turyn.

Pierwszym z nich jest Paul Pogba. Angielski portal podkreśla, że choć oficjalnie Stara Dama trzyma stronę piłkarza, jeśli jakikolwiek klub byłby na tyle odważny, by złożyć ofertę za wiecznie kontuzjowanego Francuza, najprawdopodobniej zostanie ona zaakceptowana. Rosnące napięcie pomiędzy Massimiliano Allegrim a Wojciechem Szczęsnym sprawia z kolei, że coraz bliżej transferu jest też polski bramkarz. Jego wysoka pensja sprawia, że turyńczycy będą skłonni rozważyć wszelkie propozycje.

Niemal pewny odejścia jest też Adrien Rabiot. Sytuacja jest prosta: Francuz błyszczy w tym sezonie, a po nim wygaśnie jego kontrakt. Juventus nie ma obecnie wiele argumentów, by przekonać pomocnika do pozostania.

Inna jest sytuacja Federico Chiesy. Klub chciałby go zatrzymać, ale ten coraz bardziej nie dogaduje się z Allegrim. Mówi się, że w przypadku braku zmiany trenera, skrzydłowy poszuka szczęścia gdzie indziej. Podobnie uważa Angel Di Maria, który głównie z powodu szkoleniowca nie przedłużył, jak dotąd, wygasającej umowy. Wielkie zainteresowanie w Anglii wzbudza, rzecz jasna, Dusan Vlahović. Pierwsze doniesienia na ten temat pojawiły się jeszcze przed nałożeniem kary na Starą Damę. 70 milionów euro za Serba mogłoby podreperować sytuację klubu.

Zobacz też: Dobre wieści dla Barcelony. Przyszłość dwóch gwiazd wyjaśniona.

Juventus FC
AC Milan
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 28 maja 2023 20:41.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze