FC Barcelona pozbędzie się weterana? Problemem wysoka pensja

Jordi Alba jest jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy w kadrze FC Barcelony. Lewy obrońca ostatnio stracił miejsce w składzie na rzecz Alejandro Balde. Włodarze Dumy Katalonii liczą, że doświadczony defensor już latem opuści Camp Nou, aby odciążyć budżet płacowy klubu.

Jordi Alba
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Jordi Alba
  • Jordi Alba nie może być pewny swojej przyszłości
  • FC Barcelona nie ma zamiaru dłużej opłacać wysokiej pensji weterana
  • Sam piłkarz nie chce opuszczać stolicy Katalonii

Jordi Alba opuści Camp Nou? Barca chce odciążyć budżet płacowy

FC Barcelona liczy, że Jordi Alba nie będzie kontynuował kariery na Camp Nou w kolejnym sezonie – podaje Alfredo Martinez. Umowa lewego obrońcy teoretycznie wygasa dopiero 30 czerwca 2024 roku, ale władze Dumy Katalonii chciałyby rozstać się z doświadczonym piłkarzem już po tej kampanii.

Wszystko to jest spowodowane wysokim wynagrodzeniem bocznego defensora, którego zarobki są jednymi z najwyższych w całym klubie. Co więcej, 34-latek stracił miejsce w wyjściowej jedenastce Blaugrany na rzecz 19-letniego Alejandro Balde, któremu ufa Xavi Hernandez.

Jordi Alba ma jednak inne plany i pragnie wypełnić swój kontrakt, co podkreśla na każdym kroku. Barca chciała pożegnać 91-krotnego reprezentanta Hiszpanii już kilka miesięcy temu, ale wówczas weto postawił zawodnik. Wcześniej pojawiały się informacje, że FC Barcelona mogłaby nawet przedłużyć umowę z lewym obrońcą, lecz na zupełnie innych warunkach finansowych.

Komentarze