Javi Martinez opuści Monachium po sezonie

Javi Martinez
Javi Martinez Pressfocus

Władze Bayernu Monachium wspólnie z przedstawicielami hiszpańskiego pomocnika doszły do porozumienia w sprawie zakończenia owocnej przygody Martineza na Allianz Arenie. Kontrakt piłkarza wygasa wraz z końcem czerwca i trzeba przyznać, że 32-latek wygrał z Bawarczykami wszystko, co tylko mógł i teraz nadszedł czas na nowe wyzwania.

Pożegnanie legendy

Bawarczycy pożegnali się z Javi Martinezem w szczególny sposób. Niemal każdy z klubu podziękował doświadczonemu pomocnikowi za jego ciężką pracę przez ostatnie dziewięć lat w Monachium.

To była trudna decyzja, kiedy podpisywaliśmy kontrakt z Javi Martinezem latem 2012 roku., ponieważ 40 milionów euro w tamtym czasie było dla nas rekordową liczbą. Ta decyzja okazała się słuszna! Javi dał naszemu zespołowi ogromną jakość i znakomicie tu pasował. Razem z nami zapisał w swojej karierze wiele pięknych chwil – skomentował Karl-Heinz Rummenigge.

Co osiągnął w Monachium?

Defensywny pomocnik będzie dobrze wspominał karierę w Monachium. Javi Martinez zdobył z Bawarczykami, aż 28 trofeów przez dziewięć lat. Za kilka tygodni do gabloty dołoży kolejne mistrzostwo Niemiec. Co ciekawe już w debiutanckim sezonie w Bundeslidze zdobył pierwszą potrójną koronę w swojej karierze. Ten wyczyn udało się 32-latkowi powtórzyć rok temu, kończąc wszystkie piłkarskie zmagania z sześcioma tytułami.

Martinez wygrał Bundesligę w każdym sezonie spędzonym w Monachium, a także dwukrotnie triumfował w Lidze Mistrzów oraz Klubowych Mistrzostwach Świata. Na swoim koncie ma również pięć Pucharów DFB i cztery Superpuchar DFL. Dotychczas we wszystkich rozgrywkach rozegrał 266 meczów. Być może, gdyby nie problemy ze zdrowiem, które zaczęły nawiedzać go od sezonu 2016/17, tych spotkań byłoby jeszcze więcej.

Jestem bardzo dumny i szczęśliwy, że byłem częścią rodziny FC Bayern przez dziewięć ostatnich lat. Chciałbym podziękować temu wspaniałemu klubowi, a zwłaszcza naszym fanom. Uczyniliście Monachium moim domem! Nigdy nie zapomnę tych dziewięciu lat. Od pierwszego dnia poczułem „Mia san mia”, a przy okazji wyjątkową naturę tego miejsca. Żyłem dla tego klubu, zawsze dawałem z siebie wszystko i jestem bardzo zadowolony z wielu tytułów, które razem zdobyliśmy – oznajmił Javi Martinez dla klubowych mediów.

Kto jeszcze opuści Bayern?

Tym samym Martinez dołączył do innych weteranów Bayernu, czyli Davida Alaby i Jerome Boatenga oraz głównego trenera Hansi Flicka, którzy opuszczą klub wraz z końcem czerwca. Sternicy zapowiedzieli już, że pod koniec sezonu wszystkie cztery osoby zostaną w szczególny sposób pożegnane i godnie uhonorowane za wieloletni wkład w rozwój całego zespołu.

Komentarze