James Rodriguez
James Rodriguez fot. Grzegorz Wajda

James nie zostanie wykupiony przez Bayern!

W rozmowie ze Sport Bildem prezydent Bayernu Monachium zakomunikował, że James Rodriguez nie zostanie wykupiony przez klub z Bawarii z Realu Madryt. Tym samym pewne jest, że zawodnik w kolejnej kampanii nie będzie bronił barw monachijskiej drużyny.

Czytaj dalej…

– Temat wykupienia Jamesa Rodrigueza jest praktycznie rozstrzygnięty i zawodnik nie zostanie przez nas wykupiony. Odbyliśmy długą rozmowę z piłkarzem, w której trakcie usłyszałem, że zawodnik nie chce być już częścią Bayernu. Skoro tak została postawiona sprawa, to nie ma sensu finalizować takiej transakcji. James to zawodnik, który oczekuje regularnej gry, a w Bayernie nie może być tego pewny. Szczerze? To jestem z tego powodu rozczarowany – mówił Karl Heinz Rumenigge.

Reprezentant Kolumbii trafił do ekipy z Bawarii w 2017 roku na prośbę Carlo Ancelottiego. W szeregach Bayernu dowodzonego przez włoskiego szkoleniowca James Rodriguez długo był jednak postacią drugoplanową. Dopiero wraz z przybyciem Juppa Heynckesa zawodnik odżył w Bayernie, w czym doświadczony trener miał duży udział. Heynckes rozmawiał z Jamesem Rodriguesem niemalże codziennie, tłumaczył mu wnikliwe ustalenia zespołu w języku hiszpańskim. Taki stan rzeczy sprawił, że zawodnik święcił pełnym blaskiem.

Ostatecznie 27-letni piłkarz w szeregach przedstawiciela Bundesligi zaliczył 67 spotkań, notując w nich 15 trafień i 20 asyst. James Rodriguez wygrał z Bayernem dwa razy mistrzostwo Niemiec i raz Puchar Niemiec.


Komentarze